Generalove
Sovetský svaz
Oprace Zitadelle
Moskva
Ardeny
Francie
Ceskoslovensko
Útok na Aglii
Market Garden
Afrika
Pruzkum
Tanky
Panc.granatnici
Delostrelectvo
Obyc.vojaci
Kriegmarine
Luftwaffe
Esa této války
Generalove
Stalingrad
Leningrad
Sovetský postup
Ruské tanky
Boj o Berlin
Bitva ve Slezku
Atentát na Hitlera
Boje-Vyznamenání
Churchill žádá
Rommel vitezí
Boj o Rozhlas
Bolševické útoky
Boj o Luban
Velké ztráty
Anglie v ohni
Planovitý odsun
Ceši -Leningrad
Ležáky
Smrt K.H.Franka
Popravy zlocincu
Praha
Boj o Anglii
4 z tanku a pes
Železný kríž
Osvobozeni
Nepritel pred branami
Hitlerovi narozeniny

Zpět na Web-video-galerii


SS Leibstandarte Adolf Hitler

 17. března 1933 nařídil Hitler osobně Seppu Dietrichovi, aby zformoval stráž k ochraně Říšského kancléřství. Tři dny poté Sepp složil funkci velitele SS Gruppe Nord a stal se z něho Fiihrer zu besonderen Verwendung (vedoucí pro zvláštní úkoly) při úřadu říšského vedoucího SS, a tak se zrodila. SS Stabswache Dietrich (štábní stráž SS Dietrich). Její počáteční stav byl 117 mužů všech hodností. Mezi mladšími důstojníky, kteří v ní sloužili, se později tři proslavili u SS Wafen, Wilhelm Mohnke, Theodor Witsch a Fritz Witt. SS LAH se v Polsku moc nevyznamenala,generálové si ji přehazovaly jako horký brambor,v pozdějších dobách si získala vynikajicí bojovou moralku.Hitler řekl,že tak kde je nejhuře bude SS LAH. A taky se stalo,SSLAH měla ohromné ztráty,které wermacht neznal,ale taky to byly to zabijaci kteří se neštitili vraždit ženy a děti.Stříleli na vše co se pohnulo  i když bylo jasné že v domech jsou už jen civilisti.Na filmu tohle ale neuvidíte,pravda o zločinech nesměla vyjít na světlo,proto ukazovali LAH jen jako bojovou jednotku,která se chová k zajatcům slušně a k civilistům korektně.Byla to jedna velká lež na kterou se mužete ted podivat.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro tento dokument SS LAH  jsem musel jet až do Belgie.

Omluvte zhoršený obraz i zvuk,tyto archivní záběry byly ve velmi špatném stavu,musel jsem zvlášt stříhat obraz a zvlášt stříhat zvuk.Potom jsem musel vše upravit,obraz zesvětlit a vše spojit dohromady,byla to úmorná práce.Jedna 3 minutová sekvence mi trvala až 3 hodiny práce,takže si umíte představit tu dřinu.Začal jsem v 8 ráno a skončil v pul 10 večer.Ale přesto jsem rád,že Vám tyto zaběry mužu ukazat.  VášSigi.

SS LAH  Část 1

SS LAH  Část 2

 

 

SS LAH  Část 3

SS LAH  Část 4

 
 

SS LAH  Část 5

SS LAH  Část 6

 

SS LAH  Část 7

SS LAH  Část 8 - závěr