Esa této války

 


Ti nejlepší ...vojenská esa


Nadporučík Erich Hartmann -nejlepší stíhač
Erich Hartmann  byl absolutně nejlepším stíhačem druhé světové války s více jak 300 setřeli.Jeho První start se moc nepovedl,když byli na průzkumném letu,myslel si,že je za ním "Ruský sokol"letadlo"Rata"a ze strachu přistál.Za ním byl samozřejmě jeho kolega,velitel se rozhněval a Hartmanna přísně pokáral.Již nikdy víc se mu to nestalo.Po válce byl vydán do Sovětského svazu,kde byl 10 let vláčen po věznicích. Po deseti letech byl propuštěn a vrátil se domů.

SS Obersturmführer Michael Wittmann - Tankové Eso
Vítěz od Villers Bocage,.Když byl v srpnu roku 1944 poblíž Falais zabit měl na účtu svých úspěchů 138 tanků 132 protitankových děl a dalších dělostřeleckých zbraní,což znamenalo,že byl absolutně "Tankovým esem" této války.

Plukovník Heinz-Ulrich Rudel
Dostal nejvyšší vyznamenání v Německu ve zlatě,které dostalo za celou dobu trvání války jen dvanáct vojáků.Zničil se svou štukou velké množství tanků T-34 a tím si získal přezdívku,tankobijce.Vždy když vyrazili tanky T-34,modlila se pěchota aby přišel"Rudel".Ke konci války přišel o nohu,ale i to mu nezabránilo aby se nevyšplhal do letadla a nebojoval s protézou.Byl to neúnavný člověk,který až do své smrti aktivně sportoval.

Major Wolfgang Schnaufer
Když byl povýšen na "Majora"bylo Wolgangu Schnauferovi 22 let.Angličané mu říkali "Noční duch".Byl nejúspěšnějším nočním stíhačem na světě.Když mu bylo právě 22 let,nechali mu Angličané zahrát v rádiu píseň a zároveň mu pogratulovali.Tím mu vzdali čest.

Major Walter Nowotny
Jeden z nejúspěšnějších stíhačů 2.Svět války.Když sestřelil 250 letadlo nepřítele,osobně mu Hitler blahopřál k diamantům které tím získal k Rytířskému kříži.Když zástupce Göringa,generálplukovník "Keller" nazval ke konci války letecká esa "zbabělcemi",když už letectvo nebylo to co dřív,neudržel Nowotneho na zemi ani zákaz letaní od generála "Galanda"Nasedl do proudové stíhačky Me 262 a vydal se na pomoc svým přátelům, kteří sváděli boj s bombardéry.Nowotny sestřelil bombardér,a najednou přestala fungovat turbina,i když vyskočil,zasekl se jeho padák na ocasní ploše Me 262 a Nowotny se zřítil i s letadlem.

Helmut Lent
Se 102 vítězstvími byl 26 letý Helmut Lent až do své smrti 5.10 1944 na prvním místě mezi nejúspěšnějšími nočními stíhači.