Obyčejní vojáci

 

 

Obyčejní vojáci

 

Tuto kapitolu jsem věnoval  německým  vojákům,které ještě dnes stále jejich rodinní příslušníci hledají.Vojákům,které v knížkách nenajdete,byli to obyčejní 18 až 23 letí kluci,kteří kolikrát ani nevěděli kam to vlastně jdou.

Proč jsem tuto kapitolu vlastně dělal?Nechci zde vzdávat čest poraženým,ale chtěl jsem,aby jste poznali ty,kteří hold stáli na špatné straně,a které nenajdete v žádné literatuře o druhé světové válce.Člověk by měl poznat svého nepřítele i když je to dnes už minulost,neboť Němci jsou již zase našimi přáteli,jsme společně v Nato,a kdyby nás nějaký stát válečně napadl,budou to jejich vnuci, kteří by nás tentokrát  chránili,a bojovali  po našem boku.


 

Anton Klaaßen - der Tod eines MG-Schützen

 

Geboren am 09. September 1923, gefallen am 22. Juli 1943


Anton Dietrich Klaaßen wurde am 09. September 1923 in Emden geboren. Als Grenadier kämpfte er im Zweiten Weltkrieg in der Deutschen Wehrmacht. Am 22. Juli 1943 ereilte ihn an der Ostfront, in Mustolowo Sinjawino, sein Schicksal.

Volný překlad  z originálu do českého jazyka"autor"Sigi"

Antonín Dietrich Klaassen byl narozen.09.září 1923 v Emden.Jako granátník bojoval v druhé svět válce v německých branných silách.Na 22 července 1943 jej stihl u východní fronty v Mustovo Sinjawino jeho osud.

Pozn.autora) byl právě v bunkru,když se chtěl podívat na útočícího nepřítele, byl střelen do hlavy.I přivolaný saniťák už mu nemohl pomoci,museli ho nechat ležet na místě,nebot celá jednotka musela ustoupit.Dodnes pátrají rodinní příslušníci po jeho hrobě.Bylo mu pouhých 20 let.


 

Josef Kchnechtel

 
 

 

Geboren am 16. Dezember 1921, vermisst seit dem 18. Juli 1943


Josef Knechtel wurde am 16. Dezember 1921 in Niedergrund, im Sudetenland (in der ehemaligen Tschechoslowakei, nahe der Grenze zu Sachsen) als 6. von insgesamt 10 Geschwistern geboren.

Schließlich erhielt auch Josef Knechtel seine Einberufung zum Militär und wurde Fallschirmjäger.

Im Frühjahr 1943 erhielt seine Familie das letzte Lebenszeichen von ihm. In seinem letzten Brief deutete Josef Knechtel bereits an, dass er nicht mehr damit rechne, nach Hause zurückzukehren.

Volný překlad z originálu do českého jazyka (autor"Sigi")

Josef Kchnetel se narodil 16 prosince roku 1921 v "Lužických horách" v Sudetech dnešním Československu,blízko hranic se Saskem.(Východní německo) jako šestý z 10 dětí.

Také on obdržel povolávací rozkaz a stal se z něj výsadkář.

Na jaře roku 1943 obdržela jeho rodina zprávu o tom že žije,ale ve svém posledním dopise se již zmiňuje,že z návratem domů už nepočítá.Od 18 července roku 1943 je pohřešovaný.

pozn.autora:Rodinní příslušníci stále pátrají po jeho hrobě.