Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
private_joker
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 15/9/2009, 13:54  Předmět:  Radar a elektronika Odpovědět s citátemDolůNahoru

(Objavené v databáze, autorom je člen fóra Siegreich)

FuG 200 Hohentwiel:
Letecký radar, používaný hlavne na detekciu lodí. Inštaloval sa na Fw200.

FuG 202 Lichtenstein BC:
Radar pre nočných stíhačov. Pracoval na frekvencii 409 MHz. Maximálny dosah bol 4km a minimálna vzdialenosť 200 metrov.

FuG 212 Lichtenstein C-1:
Radar pre nočných stíhačov. Zjednodušená verzia FuG202. Vyznačoval sa dlhším dosahom.

FuG 218 Neptun:
Letecký radar. Frekvencia bola od 158 do 187 MHz. Maximálny dosah 5km minimálna vzdialenosť 130 metrov. Veľa ich bolo namontovaných na Fw190.

FuG 220 Lichtenstein SN-2:
Radar pre nočných stíhačov. Operoval na frekvencii 91 MHz. Maximálny dosah bol 5km a minimálna vzdialenosť 500 metrov. Bol väčšinou kombinovaný so staršími modelmi kôli veľkej minimálnej vzdialenosti. Neskôr sa dala používať rôzna frekvencia a tak sa dal používať aj sám.

FuG 227 Flensburg:
Je to pasívne navádzacie zariadenie, ktoré reagovalo na spojenecký radar Monica. Spojenci na tento systém reagovali odstránením radarov Monica a nahradením ich inými typmi.

FuG 240 Berlin:
Letecký radar, ktorý pracoval s centimetrovými vlnami. Pracoval s dĺžkou vĺn okolo 10cm. Vývoj urýchlilo aj ukradnutie britského magnetronu. Okolo 30-50 týchto radarov bolo namontovaných na Ju88G-6.

FuG 350 Naxos Z:
Pracoval tak, že hľadal radary spojeneckých bombardérov. Bol inštalovaný v obale v tvare slzy. V posádkach spojeneckých bombardérov vyvolával strach, pretože ich dokázal nájsť na 60km. Niektoré verzie Naxosu boli montované aj do ponoriek U-boat.

FuGM 80 Freya:
Radar s dlhým dosahom. Vraj bol hotový už na začiatku vojny. Ale nieje to potvrdené. Mal dosah 120km a pracoval na frekvencii 125 MHz.

Knickebein:
Bol to rádio-navigačný systém používaný nemeckými bombardérmi v prvej fáze bitky o Britániu. Jeho základom bol Lorentzov pristávací systém. Pozemná stanica vysielala tva pulzy v morzeovej abecede. Počúvaním pulzov, mohol pilot zistiť, ako daleko je od vysielačov a tým výpočtami zistil svoju polohu. Bol iba o trochu zložitejší ako pristávací systém a tak ho briti nebrali na vedomie. Ale ked na to prišli, ľahko tieto signáli odrušili vysielaním vlastných tónov a pilot bol dokonale zmýlený.

Wurzburg. FuGM 39/62:
Pozemný radar s krátkym dosahom. Mal dosah 170km a frekvenciu 560 MHz. Bol používaný na navedenie nočných stíhačov, potom sa už orientovali sami.

FuMO 51 Mammut:
Pozemný radar s veľkým dosahom. Mal dosah 300km a frekvenciu medzi 120 a 138 MHz.

Kiel:
Infračervený detektor.

Metox:
Bol to snímač spojeneckých radarov. Bol montovaný na U-Boat a dokázal zachytiť spojenecký radar na veľkú vzdialenosť. Bol neúčinný proti radarom s centimetrovou vlnovou d?žkou.

Morgenstern:
Alternatíva k radarom Lichtenstein a Neptun.

Spanner:
Infračervený detektor.

X-Geräte:
Navigačný systém, ktorý mal nahradiť Knickenbein. Jeden lúč bol vysielaný priamo na cieľ a druhý na bombardér. Po výpočtoch sa potom bombardér dozvedel vzdialenosť od cieľa. Nevýhodou bolo, že tento systém bol náchylný k pokazeniu.

Y-Geräte:
Používal iba jeden signál. Transpondér v lietadle vypočítaval vzdialenosť k cieľu. Tak, ako aj X-Geräte ho používali iba skúsené posádky na špeciálne vybavených lietadlách.

Tento text je voľným prekladom...


  
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

Board Security

59508 blokovaných útoků
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group :: FI Theme :: Mody a Credit

[ Time: 0.1442s ][ Queries: 19 (0.0175s) ][ Debug on ]