Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
rudel
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 29/9/2009, 14:01  Předmět:  Červená pomsta. Odpovědět s citátemDolůNahoru

Wilhelm Hillen
SS - Obersturmführer
1. tanková divízia SS Leibstandarte SS Adolf Hitler

Pre nemeckých vojakov ruské zajatie neznamenalo len vlastné utrpenie, ale velakrát sa museli pozerať na to, ako opilí Rusi v túžbe po pomste mučili a vraždili civilné obyvatelstvo.

,,Niekolko dní som ležal s dalšími stovkami ranených nemeckých vojakov vo športovej hale niekde v južnom Berlíne, kde zhromaždovali zajatcov z - Halbeovho kotla -.
Potom, čo nás Rusi olúpili o všetky naše osobné veci a oholili nám hlavy, nás 8. mája naložili do vagónov pre dobytok a previezli do nemocnice zajateckého tábora v Polsku. Vo vagóne vedla m?a ležal asi 14 ročný chlapec s amputovanou pravou nohou. Vonku, pri dverách vagónu, stála uplakaná žena v pokročilom stupni tehotenstva. Bola to chlapcova matka. Ruské hliadky ju stále tlačily preč odo dverí. V jednej chvíli, keď hliadky nedávaly pozor, sa žena vyšplhala do vagónu a schovala sa do rohu pod nejaký kabát. Potom Rusi zavreli dvere a vlak sa pohol na východ. Asi okolo polnoci sa vlak zastavil pri zmene rozchodu kolajníc.
Zvonku bola počuť strelba z pušiek a hulákanie opilých Rusov, ktorí oslavovali koniec vojny.
Naraz sa dvere vagónu otvorily. Sedem vojakov červenej armády vošlo dovnútra a začali nás prehladávať, aj keď to bolo zbytočné, lebo nás predtím o všetko okradli. Potom sa stalo niečo, na čo nezabudnem dokonca svojho života.
Objavili tú ženu a opakovane ju znásilnili. Výkriky tej ženy a náreky ranených, ktorí sa nemohli hýbať, boly prehlušené revom slávnych víťazov, ktorí si ukájali svoje chúťky. Aj keď jej syn mal čerstvo amputovanú nohu, snažil sa doplaziť k matke, aby ju chránil. Potom prišlo finále.
Jeden Rus vytiahol pištol a najskôr zastrelil chlapca a potom jeho matku. Obom prestrelil hlavy. V hurónskom smiechu vzali obe mrtve telá a vyhodili ich na násyp. Bol som ochromený hrôzou a hlasito som vzlykal.
Teraz som poznal, čo to znamená byť - oslobodený - červenou armádou."

private_joker
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 29/9/2009, 14:07  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

je to veľmi kruté a smutné....ale nemohli sa čudovať....boli to nemci...a oko za oko..zub za zub... :/ Sad

rudel
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 29/9/2009, 14:14  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Skoro takto oslobodili aj moju rodinu, chvalabohu to skončilo len odobratím hodiniek.

private_joker
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 29/9/2009, 14:17  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

fuuf ešteže...babka mi vravela že keď sa chystali robiť zabíjačku...niekedy na konci vojny....tak rusi išli bombardovať senickú fabriku na hodváb....tak sa skryli do sklepa lenže prasa tam nechali na dvore...rusi si ho vraj z lietadla rozstrielali....alebo ich susedom, kt. mali zajace tak tým vraj rusi nasypali do krmníka medzi trávu strelný prach a zajace pokapali....ale ja sa tomu vôbec nedivím..bola vojna...tí rusi si fakt prežili svoje...potom si to takto vybíjali na druhých...

rudel
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 29/9/2009, 14:27  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

U nich sa to bralo systémom nás mnogo a tak ak už nadobudol ujo komisár podozrenie, že to zašlo mimo bežné násilie tak nasledoval nekompromisný trest, dokonca aj opilstvo sa niekedy trestalo smrťou.

private_joker
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 29/9/2009, 14:29  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

jooo...o tom som počul..myslím že destroyman o niečom takom písal...každopádne...bohužial to patrí k moderným vojnám..nedá sa nič robiť...robí to každý a každý to robil Sad jo inak rudel to si počul čo robili slovensky vojaci na Ukrajine? Pár našich dôstojníkov zo Zaisťovacej divízie sa tiež činilo...

rudel
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 29/9/2009, 14:45  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Pradedo spomínal, akurát ako chceli jedného zhovadilca priviazať o strom v lese lebo chcel okrádať ukrajincov. Aj tak učinili a po hodinke sa vrátili chlapík sa posral, pošťal a na rabovačku ho natrvalo prešla chuť. Ináč našich vojakov vítali dosť radostne a delili sa aj o to málo, ale tá srdečnosť bola obojstranná. Lenže všade máš aj svine v ludskej koži.

private_joker
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 29/9/2009, 14:50  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

presne si to zhodnotil.....s našimi tam vychádzali dobre...a ako som písal aj v článku o Nálepkovi tak naši tam mali s civilami a partyzánmi aj lokálne prímeria...navzájom sa nevideli a neškodili si...ale tých pár sa našlo a veru niektoré tie prípady aj prekonali Nemcov...jak jeden tuším nadporuč. kt. bol kedy si v cudzineckej légii tak ten učil nemcov v Rostove ako správne vypočúvať...počas SNP sa tento nadporučík pridal k povstalcom tak sa na jeho činy zabudlo...

rudel
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 29/9/2009, 14:59  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

No private som rád, že ešte pár mladých ludí dokáže veci rozumne posudzovať a vytvárať si svoj názor a nepatrí k stádu oviec, bodaj by vás bolo viac.

private_joker
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 29/9/2009, 15:01  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

neboj to chce len osvetu....a hovoriť že vojna je zlá všade kadiaľ ideš...len dneska keď mladých zaujímajú len chlast, opačné pohlavie a drogy to pôjde ťažko.. Sad

rudel
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 29/9/2009, 15:08  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Veru žijeme čudnú dobu, ale sú aj dobré vojny taká partnerská občas síce dôjde k stratám ale tie mierové rokovania, hold žena je najhorší nepriatel. Laughing

private_joker
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 29/9/2009, 15:10  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

jo presne..tie mierové procesy sú najzaujímavejšie....koľkokrát bojujúce strany čakajú práve iba na to zmierenie a preto je pre nich vojna koníčkom Very Happy

Werwolfin
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 30/9/2009, 16:35  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Hm a furt sa budú chvastať všetci ako nás Rusi "oslobodili", čítala som o tom milión krát no Rusi boli z celej vojny as najväčšie prasatá čo sa tohto týka!

rudel
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 30/9/2009, 23:04  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

No jediné vysvetlenie bude asi vtom, že u nich doma tiež nevládol ludský režim, Stalin urobil z ludí necitlivé prasce, ktoré sa snažili len prežiť a bolo im jedno čo sa deje ostatným. No a po roku 1948 sme sa naučili to isté. Tá menšina ludských to bude mať ťažké vždy.

rudel
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 1/10/2009, 10:52  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

No horšie by sme na tom určite neboli. Very Happy

Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma