Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Charon
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 1/12/2007, 01:13  Předmět:  Záhadne experimenty - Pokus PHILADELPHIA Odpovědět s citátemDolůNahoru

Počas vojny sa spojenci a Nemci predbiehali vo vývoji nových zbrani a technológii. Prakticky všetky nove typy deštrukčných zbrani vznikli počas 2. svetovej vojny a nasledujúcej studenej vojny, kedy bol zbrojný priemysel v štátoch číslo 1. Zbrane boli všetkých druhov a niektoré hraničili s trúfalosťou.

Američania začali v 1933 pracovať na experimentoch so zmiznutím na základe prac Davida Hilberta ("Hibert Space", 1912), dr. Levinsona (levinsonovska rovnica času), dr.Johna Hutchinsona a dr.Kurtenauera. Snažili sa o vytvorenie novej účinnej zbrane.
V roku 1936 bol projekt rozšírený a jeho riaditeľom sa stal Nikola Tesla. Cieľom bolo zneviditeľniť loď a s ?ou aj celú posádku v elektromagnetickom "silovom poli". V tomto roku sa uskutočnil prvý pokus. Armáda nepotvrdila, či bol úspešný alebo nie.
Druhy pokus sa uskutočnil v roku 1940 v brooklynskom prístave. Podarilo sa znevidelniť loď bez posádky. Celý projekt dostal názov „Raibow“ (Dúha).
V roku 1942 sa projekt stal čisto vojenskou záležitostí. Zrejme kvôli vstupu USA do vojny. Velenie nad projektom prevzal dr.John von Neumann, pretože Tesla neskrýval obavy, že pre posádku môže experiment znamenať príliš veľkú fyzickou záťaž, a preto žiadal o viacej času na testy, zatiaľ, čo von Neumann naliehal na ich čo najrýchlejšie prevedenie. Na projekte pracoval i Albert Einstein a uplatnil v ?om v praxi svoju teóriu o spojení gravitačného a magnetického poľa. Podľa záznamov bol u námorníctva zamestnaný ako poradca od 31.5. 1943 do 30.6. 1944.
Pokus ako taký sa uskutočnil a trval od júla až do decembra roku 1943, ale výsledok z 12. augusta 1943 bol katastrofický. Podľa papierov mal byť torpédoborec USS Eldridge v prístave v Philadelphii zneviditelnený a mal sa objaviť v Norfolku.
Keď sa aktivoval okolo lode magnetický obal, loď začala obklopovať zelena hmla a postupne zmizla. Stala sa neviditeľnou a nedokázal ju zachytiť ani radar. Dematerializovala sa a materializovala sa až v 610 km vzdialenom prístave v Norfolku. Pokus bol z prírodovedeckého a technického hľadiska dokonale úspešný, ale pre posádku lodi mal katastrofálne vedľajšie účinky. Členovia posádky boli vytrhnutý zo svojho existencialného časopriestorového pevného bodu. Keď sa loď znovu zhmotnila, ich tela z časti splynula s oceľovými štruktúrami Eldridge. Niektorí horeli, iní behali ako blázni po palube a niektorí zmizli. Tí, čo prežili mali vážne poruchy a následky do konca života.
V roku 1943 sa námorníctvo rozhodlo uskutočniť ešte jeden pokus. V októbri zostala loď bez posádky 15-20 min neviditeľná, ale po znovu objavení sa bola značne zdevastovaná. Ďalšie skúšky boli zastavene.
Tým projektu „Rainbow" bol rozpustený a dr. von Neumann prešiel do projektu Manhattan.
V roku 1956 dostal ufológ Morris K. Jessup dva pologramotné listy od muža, ktorý sa podpísal ako Carl M. Allen alebo Carlos Miguel Alende. Tento muž tvrdil, že ako námorník na lodi Andrew Furuseth blízko Norfolku bol svedkom oného experimentu a pozná osud posádky z lode Eldridge. Pokiaľ ide o Jessupa, vie sa, že jeho angažovanie sa v celej veci viedlo k depresii a v roku 1959 k samovražde. Allendov hlavný dôkaz spočíval v novinovom článku, ktorý čítal v roku 1943. V článku pod názvom "Podivné okolnosti bitky v krčme". Článok popisuje ako mestská polícia vo Filadelfii prišla na zavolanie pobrežnej hliadky pomôcť zlikvidovať bitku v baru a našla ho prázdny. Dve vydesené čašníčky povedali, že ľudia z baru odišli, ale až po tom ako sa dvaja z bijúcich sa námorníkov len tak z ničoho nič zmizli.
Armáda sa od všetkého dištancovala, ale neskôr bol projekt „Rainbow" pripojený k projektu „Phoenix“ a hlavnou úlohou bolo zistiť, kde sa v 1943 stala chyba.
Von Neumann prišiel po dlhoročných výskumoch k riešeniu. Chyba z roku 1943 spočívala v tom, že členovia posádky Eldridge boli zbavení fixného časového bodu, keď byli vrhnutí do časopriestoru. Tím bolo narušené akékoľvek spojenie so známym univerzom a známou realitou.
Projekt bol úplne zastavený v roku 1969 americkým kongresom. Je možné, že bol potom na novo obnovený americkou armádou a platený zo súkromných zdrojov.

USS Eldridge
Image

Image

Image
Image
Nicola Tesla

Image
John von Neumann

Image
Posadka USS Eldridge


  
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

Board Security

75366 blokovaných útoků
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group :: FI Theme :: Mody a Credit

[ Time: 0.1474s ][ Queries: 19 (0.0178s) ][ Debug on ]