Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
hoblik
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 12/10/2010, 12:52  Předmět:  3.tankový den Smečno Odpovědět s citátemDolůNahoru

3.tankový den Smečno

Dne 2.října 2010 se ve Smečně konal 3.ročník tankového dne a jelikož to mám cca 2 km od bydliště, nemohl jsem tam chybět. Bohužel jsem se o akci dozvěděl 2 dny před jejím konáním a tak zde nevisela ani pozvánka. A přesto, že jde o akci mladou a malého rozsahu, bylo nač se dívat. Vystavovala se zejména provozuschopná vojenská technika z dob války a i ta poválečná. Nechybělo svezení bojovými stroji, tentokráte vyprošťovacím T-55, replikou německého „Hakla“ a poválečným obrněným kolovým vozidlem. Výhodou je, že vystavené exponáty umožní jejich majitelé „prozkoumat“ i zevnitř a je možné posadit se „za volant“.
Prohlídky s odborným výkladem probíhaly i v řopíku :Pražské čáry“.
Otevřeno ale bylo i dělostřelecké muzeum, umístěné ve stodole u hlavní silnice při výjezdu ze Smečna na Kačici. Musím přiznat, že otevřeno nebývá často a tak jsem do něj zavítal poprvé. Původně jsem očekával nějaké kousky z dob II.světové války, ale namísto toho můj pohled spočinul na dělech a kanónech z 19.století. Musím přiznat – opravdu nádherné kousky. Ještě se omlouvám za horší kvalitu fotografií, ale neměl jsem s sebou přídavný blesk a fota jsou tmavší. – příště napravím!
Jinak na některých fotkách se objevuje má dcerka Adéla a ta ve svých 6 letech začíná být „znalec“ v oboru vojenské techniky. Už v pohodě rozezná, co je moderní a co je staré, odkud a čím se střílí, ale hlavně zbož?uje projížďky. Některé si dokonce zopakovala. Když jezdila kolovým obrněncem, sedla se vedle řidiče a něco s ním po celou cestu velmi družně rozebírala (co, to se mi nepodařilo zjistit).

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
8liberní kanón vz.1863 - kanón s bronzovanou rýhovanou hlavní

Image
Image
Houfnice z tanku Schneider CA1 ráže 75 mm, vyrobeno 1916

Image
47 mm revolverový rotační, pětihlav?ový kanón vz.1879

Image
15 cm moždíř vz.1880

Image
9 cm polní kanón vz.1875/96

Image
12 cm pevnostní kanón vz.1861

Image
Lafeta 12 cm obléhacího kanónu vz.1861 souistavy Wahrendorf s hlavní polního kanónu soustavy Liechtenstein 1767

Image
Image
13 mm mechanický kulomet "Mitrailleuse" vz.1869

Destroyman
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 12/10/2010, 13:05  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Ten hakl je opravdu jen kopie? Jestli jo, pak je opravdu dobrá.

hoblik
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 12/10/2010, 13:14  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Ano, je to replika s motorem tatra - a teď nevím typ??

degrel
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 12/10/2010, 19:51  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Jedná se o OT 810 s motorem Tatra tento obrněný transportér se v čechách vyráběl po válce a některé útvary jej měly až do 70tých let.Pro laika na první pohled je totožný s německým haklem neboli SdKfz 251,liší se však v několika detailech například umístěním výfuků a nebo třeba zadní vrata jsou jinak řešená.

Destroyman
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 13/10/2010, 07:32  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Degrel: A táta mi říkal, že se těm haklům v ČSLA říkalo "Hitlerova pomsta". Hlavně v zimě to byl prej zážitek - to se prý neřídilo, ale manévrovalo se s tím jako s lodí!

Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma