Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
hoblik
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 30/6/2011, 12:57  Předmět:  Za Československé krise r.1938 měl Hitler namále Odpovědět s citátemDolůNahoru

Za Československé krise r.1938 měl Hitler namále


Odcituji zde článek, který vyšel v deníku „Právo lidu“ č.106 ze dne 15.září 1945. Jde o popis události, o které zatím nic nevím.
Mohl by někdo doplnit, upřesnit nebo vyvrátit???


„Londýn, 13.září. Frank Pitcairn, zpravodaj deníku „Daily Wolker“, zaslal svému listu odhalení o předmnichovských událostech, jehož podkladem je protokol o výslechu spojeneckých úřadů v Německu s generálem Halderem, jenž byl náčelníkem německého generálního štábu v letech 1938 až 1942. Pitcairn praví ve své zprávě:
„Halder a s ním převážná většina vůdčích německých důstojníků považovala v létě 1938 vyhlídky případné války za beznadějné. Československo mělo na dlouhé frontě neobyčejně dobře vybudovaná opevnění, a to původu novějšího než byla Maginotova linie, a kompetentní německé vojenské kruhy soudily o těchto opevněních, že jsou také mnohem lepší než Maginotova linie. Němečtí velitelé, pověření prováděním případných operací proti Československu, podali neobyčejně nepříznivý úsudek vyhlídkách německých vojsk. Jedním z nich byl generál Rundstedt. Němečtí generálové v přesvědčení, že války by byla pro Německo přímo katastrofální, rozhodli se předejít katastrofu tím, že odstraní Hitlera. V čele tohoto spiknutí byli generálové Halder, Witzleben, Beck, Helidorf (policejní president v Berlíně), hrabě Brockdorf (velitel posádky v Postupimi) a Stülpnagel. Všechno bylo již připravenok zatčení Hitlera, až se večer 14.září 1938 vrátí do Berlína ze sjezdu strany v Norimberku. Halder šel s plnou důvěrou k Witzlebenovi , jehož úkolem bylo dát poslední signál. V okamžiku, kdy Halder byl u Witzlebena a spolu čekali, aby mohli dát závěrečný signál úderu, došla zpráva z prezidia britské vlády, že britský ministerský předseda Chamberlain letí příštího dne do Berchtesgadenu , kde se setká s Hitlerem. Důsledek toho ovšem byl, že od Halderova plánu bylo upuštěno.
Halder ujistil vyslýchající spojenecké důstojníky, že toto jeho prohlášení je v naprostém souladu se skutečnostmi, i když zní divadelně. Kdyby byl Chamberlain odložil svou návštěvu u Hitlera, nebo kdyby správa o ní byla došla jenom o den později, Hitler by byl býval sesazen a tím by bylo zabráněno válce“.

Toliko citace – tak co je na tom pravdy???


  
Martas2411
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 30/6/2011, 14:05  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

No je pravda ,že se německým generálům do války s Československem nechtělo,nebyli ještě dostatečně připraveni.Taky původní plán útoku na Československo Hitler změnil.Obávala se opevnění.Zkusím zjistit více.


  
Martas2411
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 30/6/2011, 15:01  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Tak mám doma jednu chytrou knížku a opravdu se toto připravovalo.Snad budu mít čas a zpracuji to ,ale bude to až příští týden.


  
Destroyman
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 30/6/2011, 16:45  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Já bych tomu velkou váhu nedával. Normální poválečný generálský "já nic - já muzikant, to všechno Hitler".


  
private_joker
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 30/6/2011, 17:26  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

No čo ja viem tak dokonca generál Beck kontaktoval západ s tým, že plánuje spolu s inými zosadiť Hitlera. Údajne sa však na neho západné mocnosti vykašlali s tým, že v Hitlerovi videli ochrancu západu pred ZSSR a bolševizmom. Kto vie, kde je pravda. Vidím to tak 50:50


  
Werwolfin
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 30/6/2011, 17:59  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Hitler mal namále už x krát ako tak vidím.


  
Střelec
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 1/7/2011, 07:27  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Toto spiknutí proti Hitlerovi hraje jednu z klíčových rolí v Drnkových "Žábách v mlíku":
Mnichovská válka, Wermacht útočí už třetí týden na ČSR, Guderian je vlákán do pasti a zničen pod Brnem, Ingrovy rychlé divize od Slavonic útočí na Linec a Gajda obsazuje Vídeň. SSSR obsazuje "svou" část Polska. Hitler trvá na útoku a je zastřelen vlastním tajemníkem - na základě kdysi vlastnohubně vydaného rozkazu. Následuje převrat (jednotky Wermacht bojují proti SS) a jednání o příměří.


  
Martas2411
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 1/7/2011, 08:42  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Destroyman napsal:
Já bych tomu velkou váhu nedával. Normální poválečný generálský "já nic - já muzikant, to všechno Hitler".


No nevím Destroyi,v té knize co mám jsou něco jako výpovědi těch generálů co hoblik uvádí a navíc tito generálové byli zainteresování v pozdějším puči v roce 1944,takže když chtěli zlikvidovat Hitlera v roce 1944 tak proč né v roce 1938 ,rozkazy pro to byly vydány a dokonce existovala přímo jednotka ,byla to takzvaná úderná skupina Stoßtrupp Reichskanzlei pod velením majora F. W. Heinze. Měla zaútočit na říšské kancléřství a prostřílet se k Hitlerovi ve chvíli, kdy by vydal rozkaz k útoku na Československo.


  
Destroyman
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 1/7/2011, 08:56  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Aha, to jsem netušil. Každopádně poukusů zabít Hitlera bylo zjištěno několik desítek. A žádnej se nepovedl. Takže o jeden míň nebo víc... ono je to už z hlediska historie vlastně jedno.


  
private_joker
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 1/7/2011, 09:03  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Ja som sa stretol s číslom 42, toľko atentátov vraj bolo na Fuhrera spáchaných. Inak je to tak ako píše Marťas, dneska už je táto udalosť dosť dobre známa, podľa mňa bol hlavnou postavou tohto spiknutia Ludwig Beck, konkrétne s jeho menom je o tomto pokuse o zvrhnutie všade na internete najviac informácií. Nám už ostáva len veriť či pochybovať, či to skutočne nie je len nejaký povojnový blábol, aby generáli vyzerali v očiach západného sveta ako snaživci čo chceli zvrhnúť Hitlera. Nutno dodať, že takmer generáli (aj Beck) však súhlasili s likvidáciou a dobitím ČSR.


  
Martas2411
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 1/7/2011, 11:54  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Tak nějak private máš pravdu,že by to byli lidumilové Československa,to se říct nedá,jenom měli strach ,že by Československo spolu se Spojenci dali Německu na pr......l.Jenomže spojenci se na nás vyprdli.


  
private_joker
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 1/7/2011, 14:47  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Však na to aj Beck a jemu podobní poukazovali, že ak by Wehrmacht zaútočil na ČSR, tak by nás mohol dobiť aj sám, no odkryl by si svoju západnú hranicu a tam by zaútočili Francúzi a Briti. Toho sa báli. No ako sa neskôr ukázalo, nestalo sa tak ani vtedy, keď Hitler dobíjal Poľsko...


  
Martas2411
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 5/7/2011, 07:58  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Takže ,původním velitelem spiklenců byl generálplukovník Beck,ten to přenechal generálu Halderovi .Halder navazuje kontakty s ostatními spikleneckými generály např .s generálem Witzlebenem,který má pod velením nějaké to německé jednotky a konkrétně i v Berlíně.Bývalého vůdce Stahlhelmu a příslušníka freikorpsu Friedricha Wilhelma Heinze a dr.Franze Liediga přemluvil Witzleben ,aby vytvořili úderný oddíl ,který by Hitlera zatkl v jeho říšské kanceláři.Dále to měli generálové vymyšlené takto.2-há divize,která podléhala Witzlebenovi a která byla přemístěna na českou hranici měla být podle Halderova plánu nahrazena 1.lehkou divizí pod vedením generála Ericha Hoeppnera.Je jí přidělena úloha odříznout cestu osobnímu praporu SS ,tento prapor měl ležení v durynském lese.Tato akce měla být provedena v případě že by prapor vystoupil na Hitlerovu ochranu.Povel k začátku puče měl dát Halder ve chvíli,kdy měl Hitler vydat rozkaz k útoku na Československo.Jenomže Mnichov vše zhatil.

Takže aspoň něco jsem zjistil.Je toho málo ,ale spoň něco..


  
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

Board Security

75390 blokovaných útoků
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group :: FI Theme :: Mody a Credit

[ Time: 0.1675s ][ Queries: 19 (0.0190s) ][ Debug on ]