Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
hoblik
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 28/7/2011, 11:24  Předmět:  AIR PARK - vojenské a letecké muzeum Zruč u Plzně Odpovědět s citátemDolůNahoru

AIR PARK - vojenské a letecké muzeum Zruč u Plzně

Tak ani během dovolenky jsem na „vojenství“ nezanevřel a navštívil celkem 2 muzea. Jedním z nich bylo čistě soukromé muzeum AIR PARK – vojenské a letecké muzeum Zruč u Plzně. A doslova mi spadla brada. To, co nashromáždili otec a syn (teď nevím jméno!!), před tím jednoznačně klobouk dolů. Navíc oba nadšenci vystavenou techniku neustále renovují a stále shání další a další kousky. O tom se zde ale nebudu rozepisovat, ale je lepší si o tom s majitelem popovídat (jak jsem to udělal já…).
Vystavuje se zde pozemní vojenská technika a vojenská i civilní letadla. Perfektní je, že do řady exponátů je volný přístup a tak děti se zde opravdu hodně vyřádí (a nejen děti – já si to taky nenechal ujít….). Manželka za plotem jen nevěřícně kroutila hlavou…..
Nebudu zde popisovat všechno, ale jeden exponát měl pro mě (hoblík) obrovskou cenu – šlo o originál tanku T-34, který dojel s Rudou armádou až do Berlína a nějakou cestou osudu se dostal až sem. Majitel by ho chtěl navíc do 1 – 2 let zcela zprovoznit!!. Rozhodně tedy nejde o nějaký licenční výrobek z poválečného období. Navíc jsou na něm patrné zásahy…
Jinak zde nabízím foto a zhodnoťte sami. Ještě upozorním, že vstupné je pro dospělé 100,-Kč, pro děti 50,-Kč. Může se to zdát dost, ale dnes toto považuji za normální cenu. Navíc po rozhovoru s majiteli o tom, kolik co stojí, kolik stojí přesuny letadel atd. bych akceptoval i vyšší cenu.
Rozhodně doporučuji k návštěvě!!
Ještě dodám, že po celém muzeu se nacházejí články o historii jednotlivých exponátů a tak člověk si zde dost počte, dost se dozví a občas se i dobře pobaví.

Image

Image
Pohled na převodovku a motor T-34

Image
Dcerka jako řidič T-34

Image

Image

Image

Image

Image
Motor z "Jumba"

Image

Image

Image
V pozadí zadek nákladního letounu Dakota

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Bomba porovnání...

Image

Image
Kopkit "Čmeláka" - taky jsem si "poseděl a popráškoval pole..."

Image
Tentokrát pilotuje dcerka

Image

Image
Hoblik v uniformě německé Luftwaffe! Tedy měl jsem co dělat ji zapnout přes bříško....

Image

Střelec
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 29/7/2011, 07:42  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Koukam, že ses stavil na "šrotišti" u Tarantíka (tak se tomuhle "muzeu" říká v Plzni mezi lidem). Ještě tam má toho Stalina, co stával na nábřeží, pak se nějakou dobu povaloval v muzeu a nakonec "dohlížel" na střelnici Lidových mílicí?
Jinak Tarantík a jeho kšefty - to je specifická kapitola českého muzejnictví. Dílem obdivován, dílem nenáviděn, dělá si co chce a co ho baví.....
na fotce téčka je pěknej ten reflektor Notek - moc hezkej detail.

hoblik
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 29/7/2011, 07:58  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Tak Stalin tam stále stojí.
Jinak k majitelům - mě osobně se exponáty líbí a i po osobním rozhovoru se starším z Tarantíků si myslím, že ví co chce. A sám jsi to řekl - dělá si co chce a co ho baví.... Možná ne vše co dělá je zrovna košer - ovšem tak je to všude a bez výjimky!
Mě se tam moc líbilo a když za nějaký ten rok pojedu kolem, určitě se zastavím.

private_joker
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 29/7/2011, 11:14  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Pekná zbierka...inak dve rýpavé poznámky...tá uniforma Luftwaffe je...no strašná..ladí iba farbou a tými hodnostnými označeniami na límci Very Happy a druhá..ten protilietadlový stroj s tým bielym nemeckým krížom je čisté scifi pretože ten stroj je československej povojnovej výroby...teraz neviem presný názov...ale inak zbierka lietadiell krásna..obdivuhodná že to nazbieral nejaký súkromník

hoblik
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 29/7/2011, 11:33  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Ano, máš pravdu...
Uniforma - je mi jasný, že ať repliku, nebo originál by majitel jen tak nepůjčoval..., ale cílem bylo i se pobavit a to se mi splnilo beze zbytku
Protiletadlový stroj - taky nevím přesný jméno, ale jde o podvozek Pragy V3S - konkrétně u tohohle modelu je uvedeno, že je to blbost. V německých barvách je to pouze pro zvýšení atraktivity a aby se děti mohly vyblbnout.
To samé Bf-109, který je za mnou. Je tam výslovně uvedeno, že jde o plechovou a krabicovou atrapu ptro filmaře. Rozměry ovšem odpovídají.
V tomto jsou majitelé pečliví - pokud jde o originál, je to u exponátu uvedeno a pokud jde o atrapy nebo blbosti pro přilákání pozornosti, je to tam také přesně uvedeno.

private_joker
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 29/7/2011, 13:19  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

tak to smekám...myslel som, že to je nejaká majiteľova neznalosť...ale keď to uviedol na pravú mieru tak to klobúk dole..aj keď je mi trochu proti srsti že s tým protilietadlovákom klame malé deti Very Happy Mr. Green

Werwolfin
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 31/7/2011, 11:53  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Pekné múzeum. Tak to vidím, že keď dcérka bude väčšia, bude v stáť v ruskej uniforme proti Nemcom na bojoch Cool

degrel
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 3/8/2011, 12:07  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Zajímavé muzeum-šrotiště,ta uniforma LW je opravdu katastrofální ale budiž.Ta protiletadlová V3S se jmenuje PLDVK nebo tak nějak prostě ještěrka lidově zváno Smile

Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma