Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Stuka
Unteroffizier

14046.52 Sigidolar

slovakia.gif
PříspěvekZaslal: 7/11/2014, 14:21  Předmět:  Ostudná sebevražda Odpovědět s citátemDolůNahoru

Ostudná sebevražda.

Image

V kodexu japonského vojáka se dočteme, že kdo zná sílu hanby, musí za všech okolností zachovat čest své vlasti a učinit, co si tato žádá a musí zemřít, aby nepokryl své jméno hanbou a nemusel snášet ponížení zajetí. V tomto duchu by se tedy v Japonsku měl vojenský neúspěch vykoupit sebevraždou. K tomu i došlo po kapitulaci Japonska, kdy vojáci všech hodností páchali hromadně samovraždy, aby unikli hanbě. Ne jinak se zachoval japonský válečný zločinec číslo jedna Hideki Tódžó, proslulý japonský generál od Pearl Harboru a významný politik. Jeho pokus o sebevraždu se však nezdařil a skončil skandálem.

8.září 1945 skupina mužů z americké vojenské policie pod vedením majora Paula Krause obklíčila dům generála Tódža, aby ho zatkla. Když zaslechli zevnitř výstřel, vtrhli dovnitř. Za nimi se tlačili novináři a vše zdokumentovali. Tódžó se střelil do hrudníku. Měl ale smůlu. I když mu přítomný japonský lékař ochotně označil místo na hrudníku, kam se má střelit, netrefil a střelil se níž. Pravděpodobně střela zasáhla i plíci, protože Tódžó lapal po dechu, sípal a hodně krvácel. Američané nelenili a začali sbírat suvenýry. Jeden si odstřihl kus látky z kalhot, které měl generál na sobě, jiní si namáčeli kapesníky do jeho krve, aby si je schovali na památku. Další vzal generálovo cigaretové pouzdro. Tódžó se nehýbal, nemluvil , ale byl při vědomí. Japonský lékař ho nechal přenést z křesla na pohovku a major Kraus odběhl pro amerického lékaře. Japonský lékař přikryl generála prošívanou dekou a začal ho vyšetřovat. Tehdy se jeden novinář zmocnil obzvlášť cenného suvenýru – kulky, která prošla generálovým hrudníkem a vězela v opěradle křesla.

Novinka o sebevraždě generála se záhy po telefonních drátech rozběhla do světa a každý detail byl vítaný. Třeba i o tom, že na Tódžovu pleš si opakovaně sedala moucha, co vletěla do místnosti, asi přilákána jeho potem.

Mezitím v místnosti, kde ležel raněný Tódžó, propukl totální chaos. Lidí přibývalo, fotoaparáty zběsile cvakaly, zmatek byl dokonalý. Tódžó se stal hvězdou. Byl přinesen dokonce žebřík, aby se dal fotit ze všech uhlů. Pokrývka z těla raněného byla stáhnuta a někteří žádali, aby tělo bylo přeneseno jinam, kvůli lepším záběrům. Jiným stačilo, když byla jeho hlava natočena tak či onak, jeho nohy také byly víckrát přeloženy nebo nataženy. Novináři se nechali fotografovat , jak se snaží Tódžóvi nahmatat pulz. Když nakonec na místo činu dorazil doktor Jameson, musel se prodírat davem a skákat přes kamery, aby se dostal k raněnému. Vyšetřil ho a rozhodl, že musí ihned do nemocnice. Dárci s krevní skupinou B byli vyzváni, aby se přihlásili, protože Tódžó neodkladně potřeboval mnoho krve. Pro transfúze byl vybrán seržant pracující v důstojnické jídelně, jistý John Archinal. Seržant se stal hrdinou dne a jeho fotka obletěla svět na první stránce všech novin. Poskytl řadu rozhovorů pro novináře a celý šťastný opakoval, že je rád, že se z toho Tódžó vylízal. Hned ale vždy dodal, že - měl by to moc jednoduchý, takhle se odprásknout, aspoň teď dostane co si zaslouží.

Tódžó se ze zranění vyléčil a nakonec se dočkal i smrti v roce 1948 po procesu s japonskými válečnými zločinci – oběšením.

Image

Image

Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie uživatele StukaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Stuka
Unteroffizier

14046.52 Sigidolar

slovakia.gif
PříspěvekZaslal: 7/11/2014, 14:28  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Destroyman mě inspiroval, abych našla taky malou zajímavost. Okolo postřeleného Tódža vznikl pěkný teárt, na jedné straně to byla sranda, na druhou stranu pro Tódža to byla ještě hanba navíc. No, chlapec si to konečně i zasloužil, ale nechtěla bych být v jeho kůži, když tam tak ležel a sledoval ten binec. Mr. Green

Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie uživatele StukaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Destroyman
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 7/11/2014, 17:28  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

A to si Tódžo - než ho pověsili - užil ještě jednu "vraždu"! Při procesu za ním seděl obžalovaný dr. Šumej Ókawa, který sehrál následující show. Začal tím, že sroloval obžalobu, mlátil s ní Tódža po hlavě a než ho vyvedli, řval: "Tódžo je blázen. Já jsem pro demokracii... Amerika není demokracie, je to blázinec... jsem doktor práv a medicíny. Nejedl jsem sedmdesát dní, živím se vzduchem. Jsem příštím císařem Japonska. Zabil jsem Tódža. Zabil jsem ho, abych uchránil čest jeho rodiny. Zabil jsem Tódža! Zabil jsem Tódža!!!" Ošetřující japonské i americké psychiatry postupně informoval, že ho navštívil císař Meidži, britský král Edward VII., americký prezident Wilson a prorok Mohamed, se kterým konzultoval japonskou verzi koránu. Vystupování bylo tak přesvědčivé, že lékaři usoudili, že Ókawa je v terciálním stadiu syfilis, tudíž za sebe není odpovědný a brzy zemře. Ókawa se místo šibenice dočkal útulné polstrované cely, kde sepsal spis Úvod do náboženství o 400 stranách. Když proces skončil, poslali ho umřít domů, jenže Ókawa se zázračně uzdravil a umřel na záchvat mrtvice v r. 1957. Mr. Green

Tak se nám ty veselý historky pěkně množí, že? Exclamation

Martas2411
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 7/11/2014, 17:28  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

No ten to taky dopracoval,Se divím ,že nepoužil ten jejich vykoštovák.

Stuka
Unteroffizier

14046.52 Sigidolar

slovakia.gif
PříspěvekZaslal: 7/11/2014, 19:44  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Tak to je gól! Mr. Green Tódžó si prožil další teátr. Ókawa by zasloužil Oskara, sehrál to dobře. Snad už potom k ničemu nedošlo, že by se jako oprátka Tódža přetrhla a museli ho znovu věšet a mezitím kat sestříhal provaz na suveníry nebo něco podobnýho.
Mr. Green
No, Tódžó si užil svý a byl už asi rád, že je skutečně po smrti.

Jo, veselý historky nikdy nejsou na škodu. Tak doufám Destroy, že přidáš zase někdy nějakou. Já už se dívám po další, se mi to zalíbilo. Hlavně tyhle trošku morbidní.

jarl
Obergefreiter

Věk: 45
17715.18 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 8/11/2014, 11:31  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Koukám, že nevybíravé praktiky bulvárních novinářů nejsou fenoménem dnešní doby, ale s úspěchem se praktikovaly již před několika generacemi.

Kozoroh Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie uživatele jarlZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Arnold J Rimmer
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 11/11/2014, 01:25  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Praktiky se nijak nemění...

" Vy dodáte obrázky, já dodám válku" W.R.Hearst, 1897

Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma