Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Stuka
Unteroffizier

14046.52 Sigidolar

slovakia.gif
PříspěvekZaslal: 9/9/2015, 22:30  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Nejlíp bylo během války v Chorvatsku. Všude liduprázdno a pohoda a klid, sem tam nějaká ruina. Po válce - děs a hrůza.

Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie uživatele StukaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
jarl
Obergefreiter

Věk: 45
17715.18 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 10/9/2015, 16:18  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Já na Dukle před několika lety byl. Ono toho tam, ale k vidění moc není; akorát památník a pár kusů vojenské techniky, takže člověk musí zapojit svou fantazii a zkusit si představit jak to tenkrát probíhalo. Zkusím vyhrabat nějaké fotky, a dám je do vlákna Dovolená.

Kozoroh Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie uživatele jarlZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Stuka
Unteroffizier

14046.52 Sigidolar

slovakia.gif
PříspěvekZaslal: 10/9/2015, 17:22  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

S krompáčem a lopatou by to tam možná bylo zajímavější, ale jistě už tam mnozí kopali.

Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie uživatele StukaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Martas2411
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 10/9/2015, 18:53  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

jarl napsal:
Já na Dukle před několika lety byl. Ono toho tam, ale k vidění moc není; akorát památník a pár kusů vojenské techniky, takže člověk musí zapojit svou fantazii a zkusit si představit jak to tenkrát probíhalo. Zkusím vyhrabat nějaké fotky, a dám je do vlákna Dovolená.

Samozřejmě to sem flákni.Dukla mě vždy zajímala.

Jinak možná žejste už to zhlédli,ale zajimavý pořad se vzpomínkami pamětníků zde.Raritou tohoto pořadu je,že tam jsou i němečtí pamětníci,kteří proti čechoslovákům na Dukle bojovali.Má to 2 díly.

Link

Link

jarl
Obergefreiter

17715.18 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 11/9/2015, 16:45  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Chtěl jsem na Vojnu hodit ty fotky z Dukly, ale bohužel úložiště, které používám, je nevzalo, takže z toho nic nebude.

Kozoroh Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie uživatele jarlZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Destroyman
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 11/9/2015, 16:51  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

A sakra. Budeme muset hledat další úložiště.

Martas2411
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 11/9/2015, 18:44  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Počkejte,to jako že už máme plnou kapacitu a už jsem nevlezou obrázky?

Destroyman
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 11/9/2015, 20:38  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

My zatím asi ne (resp. já ne). Ale zdá se, že Jarl kapacitu naplnil a nás to čeká.

Stuka
Unteroffizier

14046.52 Sigidolar

slovakia.gif
PříspěvekZaslal: 11/9/2015, 20:52  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

To jako fakt? Mám to samý úložiště co Jarl. A nechce se mi zase hledat jiný.

jarl
Obergefreiter

17715.18 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 11/9/2015, 23:41  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Nepropadejte panice, problém bude někde jinde (ve formátování?), protože jiné obrázky mi to dnes v pohodě vzalo.

jarl
Obergefreiter

17715.18 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 22/12/2015, 00:08  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Tak mé nové úložiště už ty obrázky z Dukly vzalo. Byl jsem tam před několika lety se dvěma kamarády na cykláku. Vlakem jsme dojeli do Humenné a odtud jsme jeli na kolech do Olomouce. Na Dukle jsme ukončili první etapu a kousek odsud přespali.

Image

Image

Image

Image

Martas2411
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 22/12/2015, 17:10  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Pěkné,tam bych se chtěl někdy podívat.V jakém stavu je byl ten Panzer IV na kterém sedíš?Jak jsem někde četl,tak prý to tam chátrá.

Stuka
Unteroffizier

14046.52 Sigidolar

slovakia.gif
PříspěvekZaslal: 22/12/2015, 17:38  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Před rokem vrátili na Duklu sochu čsl.vojáka, kterého odstranili v 50. letech min.století. Jde jenom už ale o věrnou kopii. Podívejte na foto.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/332218-fico-duklianska-operacia-za-vojny-otvorila-branu-slobody/
Před 3 lety psali, že památník je potřeba spevnit, ale zda to udělali - nevím.

jarl
Obergefreiter

17715.18 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 23/12/2015, 00:09  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Ten německý tank mi na povrchu přišel v lepším stavu než jeho sovětský soupeř, ale to je asi dáno továrním zpracováním. Na jednu stranu je dobře, že Slováci k památníku vrátili původní sochu, ale nemohu si pomoct, s tím sousoším to vypadalo lépe.

Stuka
Unteroffizier

14046.52 Sigidolar

slovakia.gif
PříspěvekZaslal: 23/12/2015, 17:16  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Ty sochy se časem měnily.
1.Nejdřív socha čsl.vojáka od Viteka, která skončila asi v Prešove - rozbitá.
2. Potom od Majelovského - súsoší, kde slovenská dívka odevzdává kytici sovětskému vojákovi za přítomnosti čsl.vojáka.
3. Za 10 let daly novou sochu od Kulicha "Žalujem" , kde slovenská plačící žena děkuje sov.vojákovi a socha taky měla znázornit čsl-sov.družbu.
4. Loni se zase vrátili k původní soše, resp. tedy k její kopii. " Žalujem" - která se ti líbí, by měla být ve vstupní hale vyhlídkové věže na Dukle.

Ano, to sousoší je hezčí než původní voják a vyvolalo to mnoho polemik. Na to sousoší byli všichni zvyklí a snad to i dobře vystihovalo boje u Dukly. Na druhou stranu je zase za památníkem hřbitov čsl. vojáků a ta socha čsl. vojáka to víc vystihuje. Osobně bych ale nechala súsoší, protože tyhle záměny soch jsou ubohé a zase znevažují vydařené dílo Kulicha.

Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma