Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Zemakt
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 21/7/2016, 17:27  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Tak určitě .) , spíš jsem měl namysli takové ty hokus pokusy s různě lomenýma polema za účelem rozbití siluety ve vztahu k jedné barvě jednoho odstínu. Ani za boha si nemohu vzpomenout kde jsem to četl.

Střelec
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 22/7/2016, 20:13  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Dost elegantní mi připadala americká kamufláž bitevních lodí z druhý půlky války - od čáry ponoru cca do půlky výšky trupu šedomodrá, vejš tmavá šedá a nástavby světlejší šedá. Jinak se zkoušelo leccos - na amerických torpédovkách šílená změť různě lomených polí, sestavených z černých a bílých pruhů. V jednom dokumentu jsem zahlíd torpédoborec pokreslenej pěkně prostorově vyvedenejma krychlema, postavenejma na hrot. Podle tvaru jsem to typovak na něco německýho - pohled na tu loď tančící na vlnách zvedal po pár vteřinách kufr. Když už jsme u toho barvičkovýho OT, nemáte někdo kamuflážní schémata britského křižníku Aurora, kterej bojoval za války ve středomoří? Mam stavebnici (dokonce s motůrkem) a nechce se mi to stavět v šedifce.

Destroyman
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 22/7/2016, 20:56  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Stačí tohle? http://www.the-blueprints.com/blueprints/ships/cruisers-uk/65884/view/hms_aurora_1942_%5Blight_cruiser%5D/

Střelec
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 26/7/2016, 20:27  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Jo, to je pěkný a šlo by to. Akorát je škoda, že tam neni i druhej bok. Až se do toho pustim, holt udělam nátěr symetrickej.

jarl
Obergefreiter

Věk: 45
17715.18 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 22/9/2016, 22:48  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Zemakt napsal:
Tak určitě .) , spíš jsem měl namysli takové ty hokus pokusy s různě lomenýma polema za účelem rozbití siluety ve vztahu k jedné barvě jednoho odstínu. Ani za boha si nemohu vzpomenout kde jsem to četl.

Možná to bude něco podobného jako tato divoká kamufláž na Mauretanii:

Image

Kozoroh Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie uživatele jarlZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zemakt
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 24/9/2016, 17:43  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Nádhera

Střelec
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 24/9/2016, 18:39  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Hezoučký - pozorovatel z toho musel mít dojem, že už vychlastal svuj příděl kořaly i přes to, že žádnou neměl.

jarl
Obergefreiter

17715.18 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 9/11/2016, 19:18  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Tady je ještě divoká kamufláž slavného Olympiku:

Image

Kozoroh Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie uživatele jarlZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
jarl
Obergefreiter

17715.18 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 15/1/2017, 13:00  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

jarl napsal:
Třebaže válka si zatím do skandinávských fjordů cestu nenašla, stávaly se zdejší lodě obětí německých ponorek a min kladených v Severním moři oběma válčícími stranami. A právě výbuch vytralované miny u boku obrněnce MANLIGHETEN si 12. prosince 1939 vyžádal životy 6 námořníků.

Jenom v r. 1940 Švédové vytralovali a zlikvidovali 262 min, ale zároveň sami vytvářeli minová pole na ochranu vlastních teritoriálních vod. Na nich se potopily německé pomocné minonosky Tennenberg, Preussen a Hansestadt Danzing.

Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma