Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
private_joker
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 27/3/2008, 21:13  Předmět:  Český pôvod Odpovědět s citátemDolůNahoru

Nemecký ríšsky pezident maršál Paul von Hindenburg vraj nazval Adolfa Hitlera českým kaprálom. Po ?om to potom opakovali aj mnohí vysokí dôstojníci wehrmachtu, ale už tajne pretože Hitler sa medzitým stal ríšskym kancelárom a vodcom. Tým sa ale dopúšťali omylu, pretože vychádzali zo zámeny Hitlerovho rodiska – rakúskeho Braunau na Inne – za východočeský Broumov.


Jeden z najväčších zloduchov 20. storočia však mohol mať český pôvod, respektíve české korene.
V decembri 1945, 7 mesiacov od konca 2. svetovej vojny vychádza v pražskom liste Naše svoboda článok so šokujúcim titulkom:
„Hitlerovci na juhu Čiech!“ Píše sa v ?om: “V obci Pohoří v okrese Kaplickom žijú tri rodiny Hitlerov, a sice dvaja hostinskí a mäsiari a jeden truhlár ktorý sú pravdepodobne blízkymi príbuznými A. Hitlera. Ideme v Pohoří od kostola nahor, nachádza sa v strede na ľavej strane veľký hostinec s mäsiarskym obchodom Jana Hitlera, jeho syn a dcéra sú tak nápadne podobní Hitlerovi akoby to boli jeho súrodenci...“
Autor tohto článku si však príliš nepotrpel na presnosť. Hitlerovci o nich sa zmie?oval sa v skutočnosti volali Hietlerovci. Ale aj tak sa mohlo jednať o vzdialených príbuzný Adolfa Hitlera.

Obec Pohoří v Novohradských horách leží doslova na česko – rakúskych hraniciach. Iba 15 km je odtiaľ do rakúskeho Spitalu, kde žijú rodiny Heidlerov a Huttlerov. Podľa tvrdenia samotného A. Hitlera bol jeho otec Alois synom chudobného malého domkára, čím bol myslený mládek Johann Georg Heidler práve zo Spitalu u Weitry (česky Vitoraze). Historik Harald Steffahn však pripomína že Hitlerov dedo z otcovej strany mohol byť aj Heidlerov brat Johann Nepomuk, ktorý svoje priezvisko písal v tvare Huttler a pochádzal tak isto zo Spitalu. Problém je ale v tom že Alois, Hitlerov otec sa narodil roku 1837 ako nemanželské dieťa už 42 slobodnej sedliačky Marie Anny Schicklgruberovej z dediny Strones. Tá sa po piatich rokoch vydala práve za Heidlera, syna však dala z domu na vychovanie k svojmu švagrovi Huttlerovi. V roku 1876 potom farár v Dollersheime, kde bol Alois pokrstený, na žiadosť rodiny zmenil v matrike poznámku nemanželský za manželský a omylom, pretože trochu nepočul zapísal jeho priezvisko miesto Heidler ako Hitler.

Na mieste je teraz otázka, či Heitlerovci z českej dediny Pohoří mohli byť príbuzný Heidlerov či Huttlerov z rakúskeho Spitalu. Vylúčiť sa to samozrejme nedá už pre blízkosť obcí, ktoré boli za R.U. v spoločnom štáte. Presvedčivé dôkazy to ale niesú. Veľa ale napovedá to, že po 2. svetovej vojne odišli Heitlerovci z Pohoří práve do Rakúska.
Nemecký spisovateľ Konrád Heiden, ktorý po nástupe nacistov k moci odišiel do USA, špekuluje o príbuzenských vzťahoch Adolfa Hitlera na rodinu Hitlerov či Huttlerov v Poľnej pri Jihlave. Na miestnom cintoríne býval dokonca k videniu pomník s menom tejto rodiny. Dokonca vraj sa priezvisko Hitler vyskytovalo – čo je ešte zaujímavejšie – medzi polanskou pomerne silnou židovskou komunitou.
Podľa niektorých historikov ide však o zámenu názvou obcí. Vedľa Polné pri Jihlave poznáme tiež obec Polná ktorá je súčasťou dnešného výcvikového priestoru Boletice na Českokrumlovsku. A tu je to zo Spitalu pri Weitre alebo z Brannau na Innu predsa len podstatne bližšie než do Polnej pri Jihlave.

Práve neďaleko Polné na Českokrumlovsku stála dedinka Pragerstift (česky Prakéř), ktorý za komunistického režimu vojaci ČSLA úplne zlikvidovali. V 90. rokoch 20. storočia sa v časopise Mladý Svet objavila domnienka že táto zničená obec bola rodiskom Hitlerovej pratety. Malý Dolfík vraj u nej niekoľkrát bol, aspo? podľa svedectiev niekoľkých rakúskych pamätníkov, cez prázdniny na návšteve. V tejto súvislosti je zaujímavé že krátko po zabraní Sudet 20. 10. 1938 sa Hitler zašiel pozrieť práve do tohto cípu južných Čiech, autom ho vyviezli až na 1083 m vysokú horu Kleť. Určite sa mu odtiaľto naskytol pohľad na Novohradské hory s dedinkou Pohoří, tak na dnešný vojenský priestor Boletice s dedinkami Polná a Prakéř. Díval sa vtedy Dolfi na krajinu ktorú z detstva dobre poznal a odkiaľ pochádzali jeho predkovia?

Podľa českobudejovického historika Pavla Koblasa bola mená Heidler, Heitler, Huttler či Hitler v dobových registroch v oblasti Novohradských hôr a priľahlého rakúskeho Vitorazska pomerne vzácne. Podľa Koblasa sa dá teda predpokládať že všetci miestny nositelia tohto mena v prihraničnom regióne boli blízci či vzdialení príbuzní. Dodáva že meno Hitler vzniklo zrejme z nemeckého slova die Hutte čo znamená chata, chalupa alebo huť. Práve mnohými sklárskymi huťami bývaly v 18. a 19. storočí známe Novohradské hory. Dosť možno bol nejaký dávny Hitlerov predok sklárom práve v tejto oblasti.
Naposledy upravil private_joker dne 28/9/2009, 08:25, celkově upraveno 1 krát
  
Charon
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 27/3/2008, 22:35  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Zaujimavy clanocek...ale tak kedze nie Hitler ale Hietler to asi hovori ya vela Very Happy


  
Destroyman
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 28/3/2008, 09:02  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

No jó, za císaře pána se to ve střední Evropě dobře mixovalo... důkazem je, že jedno z českejch národních jídel je maďarskej guláš. Wink


  
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

Board Security

75390 blokovaných útoků
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group :: FI Theme :: Mody a Credit

[ Time: 0.1450s ][ Queries: 19 (0.0122s) ][ Debug on ]