Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
ngosi
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 17/1/2009, 18:42  Předmět:  Major Werner Baumbach Odpovědět s citátemDolůNahoru

Image


Narodil sa 27. decembra 1916 v Cloppenburgu v Dolnom Sliezsku. Preukaz pilota klzáku získal už v 19 rokoch - vtedy zárove? vstúpil aj do Luftwaffe. Jeho vojenský výcvik začal v berlínskej štvrti Gatow v apríli 1936.
Do bojov v druhej svetovej vojne sa zapojil až v máji roku 1940, kedy Nemecko zaútočilo na Belgicko, Holandsko a Francúzsko. Baumbach sa v hodnosti poručíka osvedčil v službe u KG (Kampfgeschwader) 30 ako schopný pilot a 8. mája 1940 dostal Rytiersky kríž.

Po bitke o Britániu sa KG 30 presunula do Nórska, kde s veľkým úspechom útočila na spojenecké konvoje plávajúce do Sovietskeho zväzu. Baumbachove osobné úspechy v boji proti konvojom boli skutočne pozoruhodné. Za celú druhú svetovú vojnu mu bolo priznané potopenie asi 100 000 ton spojeneckého lodného priestoru.

14. júla 1941, už ako nadporučík, dostal k Rytierskemu krížu aj dubové ratolesti. A o 12 mesiacov, ako kapitán a veliteľ skupiny u KG 30, bol vyznamenaný mečmi k Rytierskemu krížu s dubovými ratolesťami.

Koncom roku 1942 bol preložený do Stredomoria, kde si rýchlo získal reputáciu otvoreným vyjadrovaním svojej nespokojnosti, keď niečo nezodpovedalo jeho vysokým nárokom. Jeho neustála kritika nedostatočnej organizácie stredomoreského bojiska sa stretla s nesúhlasom vrchného velenia a nakoniec viedla k jeho preveleniu ku špecializovanej jednotke zodpovednej za výskum a vývoj riadených bômb.
Baumbach však naďalej vyjadroval nespokojnosť a údiv nad vedením vojny a dokonca v máji 1945 napísal dopis samotnéme Göringovi. Táto otvorenosť viedla u gestapa k určitému záujmu o jeho osobu, ale na rozdiel od obyčajnejších smrteľníkov ho tajná polícia ani nenavštívila.

Ku koncu druhej svetovej vojny sa stal britským vojnovým zajatcom. Po dlhšom vyšetrovaní bol prepustený bez akéhokoľvek obvinenia. Po vojne odišiel, ako rad iných sklamaných nemeckých dôstojníkov, z Nemecka a v roku 1949 sa usadil v Argentíne.

Zomrel v roku 1953, keď sa lietadlo, ktoré skúšal, zrútilo do Rio de la Plata neďaleko od Buenos Aires.

Zdroj: James Wilson - Luftwaffe:Propagandistické pohľadnice


  
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

Board Security

74390 blokovaných útoků
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group :: FI Theme :: Mody a Credit

[ Time: 0.1702s ][ Queries: 19 (0.0190s) ][ Debug on ]