Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
sigi
Generalfeldmarschall

Věk: 55
17719.42 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 16/10/2009, 00:16  Předmět:  rok 2005 - prosinec Odpovědět s citátemDolůNahoru

Autor Zpráva
sigi Zaslal: po prosinec 19, 2005 2:21 pm Předmět: sem rád

--------------------------------------------------------------------------------

Tak sem rád že se Vám tahle sekce libí a to jen díky tomu,že jsem se štrachal ve skříni,něco jsem hledal a našel zajimavý noviny kde je právě tohle vše.A tak jsem si řekl,proč to neuveřejnit a udělal jsem tuhle sekci.Jakmile dokončím ty videa,hned sem zase přidám zajimavosti,budete koukat

Siegreich Zaslal: po prosinec 19, 2005 1:19 pm Předmět:

--------------------------------------------------------------------------------

Sigi tie výpovede svedkov sú úplne super.

rudel Zaslal: po prosinec 19, 2005 7:10 am Předmět:

Ludia sú všelijaký jeden by nezabil ani mravca a druhý zabije človeka a ani to s ním nepohne. Tak tu nedávajme všetkých do jednoho vreca. Lebo koncentráky boli aj pre SS a prázdne teda nezostali. Vojna robí z ludí zvieratá jedna rados? a žiaden štát si nemôže poveda?, že má čisté svedomie.
Himmler vedel o všetkom, čo sa kde šustlo.
Jedna taká zaujímavos?: Parížske gestapo obdržalo denne okolo 5000 udaní od francúzov na francúzov.
Ako vravím svine sa nájdu všade.

UndeR Zaslal: ne prosinec 18, 2005 9:10 pm Předmět:

četl jsem, že když si chtěl někdo stěžovat na jakéhokoliv příslušníka SS, musel poslat stížnost samotnémi Himmlerovi.

sigi Zaslal: ne prosinec 18, 2005 9:00 pm Předmět: hula

Tady se podivejte ke mě na web,a pust si video" zpověd SS" a tam uvidíte jak se sami vojaci zbraní SS distancovali od vražd a zabíjení.Ale nic jim to neni platný,historie to sama potvrzuje,že SS byli vraždící komanda.Např. Divize SS Wiking dokazala za dopoledne povraždit 700Lidí.
Ale je to zajimavé tady Vám dám odkaz at to nemusíte hledat.

http://web.archive.org/web/20071223100321/http://www.vojna.net/Erzeugte%20Websites/hitlerovimui/heinrichhimmler/index.html

UndeR Zaslal: ne prosinec 18, 2005 8:55 pm Předmět:

SS byla zvláštní kasta lidí.

private_joker Zaslal: ne prosinec 18, 2005 8:06 pm Předmět:

Tý esesáci neboli ludia. Len tak zabíja? a páli?. to neboli ludia.

rudel Zaslal: pá prosinec 16, 2005 8:20 pm Předmět:

Sudca: A čo ste tam robil?
K.H. Frank: Ja ani neviem, len tak si idem a zrazu ohe?. Jak kukám tak kukám a celú dedinu to už postihlo.
A čo nevidím naši chlapci idú okolo, tak reku takto im poviem: ,,Všetci útokom na ohe? teraz."
Ale čo sa nestalo práve v momente kedy naši chlapci vbehli na jeden statok, vybehla oproti múru grupa civilov z madracami v rukách. Chlapci sa tak nalakali až im z rúk pušky vypadli a vystrelili. Naš?astie ženy a deti sa okamžite zverili do rúk gestapa a vytvorili veselú družbu a súhlasili okamžite, že nejaká prevýchova je nezbytne nutná.
Ale čo z oh?om vravím si? Naš?astie sa objavila čata ženistov a ich velitel mi vraví: ,,Pán Frank, na takúto patáliu už len trhavina."
Ja som mu povedal, že sa tomu nerozumiem a nech robí čo uzná za vhodné. Nakoniec sme to ešte zahrabali, aby to náhodou nezblklo znova.
Na slovensku by mu to kludne prešlo, ak by súd obdržal svoju obálku.

sigi Zaslal: pá prosinec 16, 2005 1:35 pm Předmět: K.H.FRANK vypovídá před soudem o "LIDICÍCH"

Předseda se zajímal, zda byl Frank osobně v obci, což obžalovaný přiznal. ale zd?raz?uje, že ne v době exekuce. V tu dobu údajně dlel v Berlíně, aby s Hitlerem projednal záležitosti kolem atentátu na Heydricha. Na celou rozmluvu se prý pamatuje matně a neví, kdo přišel na myšlenku zničit Lidice Pokud si vzpomíná, došlo k tomu na výslovný příkaz Hitlera, o němž se dozvěděl až po svém návratu do Prahy. Rozkaz byl přesný: Všechny muže postřílet, ženy odvléci do koncentračních tábor? a děti dát do německé výchovy.! Jako d?vod bylo uvedeno podporování atentátník? na Heydricha. Hitler?v rozkaz byl adresován říšskému protektorovi, případně policejním orgán?m.

Předseda: „Když jste se dozvěděl o rozkazu, co jste dělal?"
Frank: „Po návratu do Prahy jsem jel do Lidic. Akce byla u konce, vesnice
eště hořela. Z exekuce jsem již nic neviděl. Pamatují se však, že jsem zahlédl několik mužských mrtvol."
„Jistě vám někdo podával hlášení po vašem příchodu."
„Byl to Bóhme."?
„nebo Wiesmann.?"
„Nevím, nepamatuji se. Pravděpodobně byl přítomen."
Stejně tak si Frank již nepamatoval, kolik muž? bylo zastřeleno. Do Lidic se prý vypravil pouze proto, aby kontroloval, zda provedení Hitlerova rozkazu bylo vykonáno.
Předseda ho přerušil: „Přesvědčil jste se, jakým zp?sobem se zjiš?ovala vina lidických muž? a zda v?bec byla zjiš?ována?"
„Vím pouze z hlášení, že v Udicích byli přechováváni atentátníci a jejich pomocníci."
„Co jste si myslel o Lidicích ? Není přece obvyklým takový hr?zný zp?sob trestu."
„Měl jsem rozkaz Hitler?v a více jsem o tom neuvažoval. Hitler byl velmi rozhořčen atentátem na Heydricha. Z jeho rozkazu byla také podniknuta akce proti Ležák?m." Zde se Frank na okamžik odmlčel, jako by se snažil vzpomenout a pak dodal: „Myslím, že rozkaz k Ležák?m dal přímo Himmler s odvoláním na Hitlera. Sloužil jsem Adolfu Hitlerovi a jeho rozkazy jsem plnil, i když z lidského hlediska byly zločinem."
Pak nechává předseda číst Frankovo písemné prohlášení o Lidicích. Mnoho se na případ již nepamatuje, nebo? prý Němci o Lidicích málo mluvili... Kdyby věděl, kde se nalézají lidické děti, velmi rád by o tom podal zprávu. řekl doslovně: „Neměl jsem žádný d?vod, abych cokoli ve věci lidických dětí zamlčoval." Uvádí i několik míst, kam mohly být děti odvezeny. Dětský domov v Šárce, internační tábor na Moravě, některý z Himmlerových „leben-sborn?", určených pro převýchovu. Doznává: „Tehdy jsem akci proti Lidi-cím považoval za správnou, jinak jsem o ní nepřemýšlel. Dnes však vím, že Lidice byly jedním z největších politických omyl?, nebo? jejich osud popudil celý svět proti Němc?m. Byl to také zločin proti lidskosti."
V závěru svého výslechu říká: „Bylo bojováno proti československé státní ideologii, která měla být zničena. Tak to bylo nařízeno Hitlerem a říšskou vládou a za provádění této zásadní politické linie byl zodpovědný pouze říšský protektor. Bylo vydáno na sta německých zákon? a nařízení, které byly vyneseny v zájmu říše a často ke škodě českého národa. Byly to zákony síly a moci. Já jsem podle svých služebních předpis? střežil jejich provádění."
Předběhněme na okamžik několik dn? soudního přelíčení a vstupme do jednací síně 9. dubna. Před tribunálem právě stanul Harald Wiesmann, bývalý kriminální rada a „obmann" kladenského gestapa. Hovoří o stopě, která je přivedla do Lidic — o neš?astném dopisu Václava říhy Aničce Maruščákové, který byl zachycen a předán gestapu slánským továrníkem a starostou Palou. Připome?me si jeho obsah: „Drahá Aničko. Promi?, že Ti píši tak pozdě. Co jsem udělal, jsem udělal. Onoho osudného dne jsem spal na čabárně ... Na shledanou příští týden a pak se již neuvidíme. Milan."
Wiesmann ihned podotýká, že jako kriminální úředník nebyl přesvědčen, že tento dopis je d?kazem. Dále ve své výpovědi pokračuje tvrzením, že poprvé slyšel o Lidicích při telefonickém rozhovoru se šéfem SD Bóhmem, který mu řekl, že přijde s dr. Geschkem, vedoucím pražského gestapa, a že bude podniknuta akce, o které mu zatím nem?že telefonicky nic bližšího říci. Oznámil mu, zeje to rozkaz od Franka. Odpoledne v 15 hodin skutečně přijel Bóhme, Geschke a několik jejich adjutant? do Kladna. Teprve tehdy se svědek dozvěděl, že Lidice mají být zničeny. Prý se podivil, nebo? se mu dosud nestalo, aby takováto náhodná stopa vedla k dopadení pachatele, a to tím spíše, že tuto zprávu podávali provokatéři.
Mezitím si však dr. Geschke již vyžádal pomoc posádky ze Slaného při obklíčení obce a pak měl rozmluvu s Frankem, na niž si Wiesmann dobře pamatoval. Bóhme nemohl hned dostat spojení a telefonistce vyhrožoval zavřením, nespojí-li ho bez ohledu na jiné hovory.
Pak prý Bóhme oznámil, že na „rozkaz gruppenfuhrera Franka, který opět plní rozkaz v?dc?v, má být obec zničena a srovnána se zemí". Dostal prý také pokyn, jak má být naloženo s obyvatelstvem.
„Mezi mnou a Bóhmem došlo ke sporu," říká svědek, „nebo? jsem nebyl o absolutní nutnosti tohoto opatření přesvědčen. Zeptal jsem se Bóhma, zda mají být postříleny i ženy a děti, a on mi odpověděl: „Vy dáváte otázky jako nějaký začátečník."
Wiesmann potom uvedl, jak podle rozkazu byli postříleni všichni muži od 16 do 60 let. Sám se exekuce nezúčastnil, prý právě v té době dohlížel na vyklízení mlýna, kde z?stalo mnoho obilí. Tam mu také ohlásili příjezd Franka, který se „chtěl podívat na Lidice". Podle Wiesmannova svědectví přijel v doprovodu dalších tří muž?. Zahlásil se mu a provázel ho po obci. To již její část hořela, ale za zdí statku se stále ozývaly výstřely.
Frank si prohlédl popravčí místo a pak se pozorně díval na mrtvoly. Na dotaz soudce Wiesmann uvedl, že Frank byl v Lidicích celkem třikrát. Druhá návštěva následovala několik dn? po vypálení, kdy přijel s celým štábem, s nímž se radil, jak mají být Lidice srovnány se zemí. Prohlásil prý: „Nejpozději do šesti měsíc? si přeji, aby tady bylo pole!"
„Všechny akce politického významu byly dohodnuty mezi gestapem a Frankem, od něhož byly nařizovány," zakončil svědek své slovo.
Na otázku prokurátora, jak se Frank choval při návštěvě Lidic v den vypálení a zda byl zdrcen, odpověděl: „Naopak. Vždy? byl o všem informován! Všechno věděl. K vyhlazení Lidic dal přece sám rozkaz! řekl mi to Bóhme. Neměl v?bec d?vodu, aby to říkal, kdyby to nebyla pravda. Nikdy nebylo učiněno nic jiného, než by si Frank přál."
Obhájce se ptá: „Mohl obžalovaný dávat rozkazy o své újmě?"v vasasr
A Harald Wiesmann: „Ano, samozřejmě."
Přesně v p?l dvanácté je jednání přerušeno a připravuje se promítnutí filmu, který v Lidicích natočil Franz Třemi, filmový technický poradce NSDAP. Pomáhal mu při tom Mirko Wagner, obchodník a majitel firmy Ze-nith-film. Odjeli do Lidic 10. června v p?l deváté ráno.
Na plátně se odvíjí svědectví o lidické tragédii. Uprostřed spáleniště chodí esesáčtí vedoucí, jeden z nich ukazuje do kamery jedinou bytost, která přežila — malého králická.
„Po celou dobu seděl Frank nepohnutě na svém místě a s velkým zájmem sledoval film. Ani na okamžik neodtrhl hlavu. Zkřížil ruce po svém starém zp?sobu, přehodil si nohu přes nohu a pak se upřeně díval, jako by se opět vžíval do těch čas?, kdy se to vše udalo na jeho rozkaz. Na jeho tváři nebylo vidět nejmenších stop výčitky," poznamenal tehdejší zpravodaj.
Pokusme se nahlédnout na projednávání lidické tragédie očima účastník? soudního přelíčení: předně nás musí doslova šokovat Frankova bezcitnost, nevýslovný cynismus. Hovořil přece o lidických dětech několikrát a stále ponechával zoufalým matkám naději, že se s nimi ještě někdy shledají. Živil jejich iluze, že snad najdou své děti roztroušeny po útulcích a dětských domovech, v německých rodinách. Neprozradil sebemenší stopu, z níž by někdo mohl vydedukovat, že trasa drtivé většiny odvlečených definitivně končí v polském Chelmnu. Ve vyhlazovacím táboře, v jehož plynových komorách děti zahynuly zakrátko po vyhlazení rodné obce. |
Všechny zločiny fašismu jsou hr?zné; ale podlé, barbarské a naprosto nesmyslné vraždění dětí je opatřením, vymykajícím se všem představám. Jak mohly být říši nebezpečné a jakou trestní odpovědnost za činy dospělých mohly mít roční Marta Hroníková, Zdeněk Petřík a Josef Suchý, či dokonce děti šesti lidických žen, které se narodily až po tragédii? A přesto i ony musely zemřít.
Proč?
A dál: přestože Frank byl do jisté míry usvědčen Wiesmannem, že byl p?vodcem rozkazu k vyhlazení Udic, trval obžalovaný na svém: Pouze vykonával Hitler?v rozkaz, tlumočil ho, nanejvýš mluvil „v?dcovým" jménem. Ostatně — lidická tragédie se natolik vymykala i hrozným válečným zkušenostem, že mnozí z přítomných se skutečně klonili k názoru, že o osudu obce rozhodl Hitler. Ale — kdo mu vnukl tu myšlenku? Kdo jeho rozhodnutí směroval do Lidic?
Soud vyslechl svědectví bývalého předsedy protektorátní vlády dr. Jaroslava Krejčího, který na otázku, zda někdy mluvil s Frankem o Udicích, odpověděl: „V jednom rozhovoru mi Frank řekl — Já jsem to nařídil."
Při konfrontaci obžalovaný tvrzení odmítal, trval na tom, že plnil Hitler?v rozkaz. Krejčí vyřkl osudovou pravdu: „Dřív jste se nikdy, vy, ani říšský protektor, za f?hrera neschovávali, naopak jste zd?raz?ovali, že máte velkou moc."
Výrok Krejčího jednoznačně obžalovaného usvědčuje. Ale zárove? také otevírá možnost Frankovu chvastounství, aby si před činiteli říše připisoval zásluhy za rozhodnutí, které vlastně neučinil. Je nepochybné, že tvrdý kurs, který Frank v čechách nastolil, musel imponovat všem německým protektor?m a gauleiter?m a byl také Berlínem náležitě ceněn.
Jaká je tedy pravda? Kdo je viníkem lidické tragédie?
Podle všech později získaných poznatk? nemohl Hitler rozhodnout o vyhlazení Lidic dříve než 9. června večer, přesněji kolem p?l, tři čtvrté na sedm. Těsně předtím mluvil po Heydrichově pohřbu s Háchou, vyslancem Chval-kovským a ministry protektorátní vlády. Přestože vyhrožoval nejpřísnějšími sankcemi, ani náznakem nedal najevo své záměry s Udicemi. či s jinou českou obcí.
Pak však jednak s Frankem. A ten po skončení sch?zky, v 19.45 hodin telefonoval do Prahy Bohmemu, aby ho informoval o Hitlerově rozkazu: Vyhladit Udice z povrchu země!
Ale!!! Podle výpovědi příslušníka kladenského gestapa Ewalda Hartgeho mu už 9. června dopoledne sdělil Wiesmann, že dojde „k nevídané věci".
Mezi třetí a čtvrtou hodinou odpoledne přijeli do Kladna Bóhme a Geschke. Nařídili, aby gestapo, schutzpolizei, vojsko a četnictvo byly uvedeny do pohotovosti. Současně poslali i pro velitele kladenské četnické stanice pod-plukovníka Víta, aby se i české četnictvo připravilo k rozsáhlé akci. Ještě před 19. hodinou dostal zemědělský referent na oberlandrátu v Kladně příkaz zajistit evakuaci zemědělského nářadí a hospodářského zvířectva. Také velitel posádky ve Slaném obdržel rozkaz být nejpozději o 22. hodině na místě. V Li-dicích!
M?žeme uvést i svědectví bývalého řidiče gestapa v Kladně, jemuž již v pr?běhu dopoledne 9. června uložili obstarat dostatek kanystr? s benzínem pro dílo žhář?. A dokonce i Miroslav Wagner, spolupracovník filmového poradce nacistické strany v protektoráte Františka Tremla, byl v pr?běhu osudného dne požádán, aby si připravil kamery a dostatek materiálu, nebo? „bude večer filmovat něco mimořádného".
A je zde i svědectví Wiesmanna, jak se Bóhme snažil dovolat do Berlína. Již odpoledne 9. června. Po rozhovoru prý Bóhme tlumočil rozkaz zničit obec. Ale my víme, že Bóhme musel po devatenácté hodině přerušit na kladenském gestapu všechny přípravy a odjet do Prahy, aby stihl telefonický rozhovor s Frankem. Mýlí se Wiesmann? Jeho omyl či vědomá lež by přece nikomu neprospěly. Kde je tedy pravda?
Ve světle zmíněných fakt? je naprosto nemyslitelné, aby lidická tragédie proběhla až na základě Hitlerova rozhodnutí. Jistě — nepochybně tu jeho rozkaz byl, a? již spontánní či vynucený Frankem. Proto také musel Bóhme odjet do Prahy, protože byli smluveni na telefonickém rozhovoru na 19.45 hodin. Když se znovu kolem jedenadvacáté vrátil do Kladna, vezl příkaz v?dce: Zničit Lidice! Příkaz, který ze zúčastněných i z Franka s?al veškerou odpovědnost. Co na tom, že o Lidicích bylo rozhodnuto dávno předem a bez Hitlera, že ještě před odletem do Berlína nařídil Frank šéfovi SD Bóhmovi jednat; co na tom, že mu odpoledne bezostyšně zalhal, že o osudu Lidic již Hitler rozhodl, že rozhovor mezi Berlínem a Prahou ve večerních hodinách jen potvrdil to, co všichni věděli. Možná toto několikahodinové zpoždění zp?sobil jen administrativní zádrhel — Frank nemohl předpokládat, že Hitler dá setkání s protektorátní vládou přednost před sch?zkou s ním, a ujistil Bóhma, že si rozkaz na „v?dci" vynutí již odpoledne. Snad proto se Bóhme snažil dovolat do Berlína tak vehementně, že vyhrožoval spojovatelce nejpřísnějšími tresty.
Jedno ale Frank věděl — že a? se bude situace v Berlíně vyvíjet jakkoli, v pohřební náladě Hitlera snadno získá pro svou myšlenku. Pro myšlenku, která kromě jiného měla Hitlera utvrdit, jak energického, rozhodného, nemilosrdného a věrného protektora v čechách by získal jeho jmenováním.
Dejme ještě jednou slovo Haraldu Wiesmannovi: „Dnes chápu, že zničení Lidic byla největší sprostota v dějinách světa. Jak vymohl Frank na Hitlerovi ten rozkaz, nevím. Geschke s Bohmem mi tenkrát na mou námitku, že proti Lidic?m nejsou d?kazy, prohlásili, že je to politická nutnost a kdyby nebyly Lidice, byla by jiná obec.