Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Morybundus
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 2/12/2007, 22:09  Předmět:  Válečný zločin v Oradur Odpovědět s citátemDolůNahoru

Válečný zločin v Oradur
**************************

Na západě byla situace úplně jiná nežli na východě.Válka zde jen zřídkakdy degenerovala v ukrutnosti,jež se běžně vyskytovaly na Východě,a všeobecně platí,že zde obě strany válečná pravidla v podstatě dodržovaly.I zde však došlo k několika událostem,jež očernily pověst dokonce i těch "klasických" divizí Wafen - SS,z nichž dvě nejnechvalněji známé si zaslouží zmínku.
K první takové závažné události celého západního tažení došlo v létě 1944 ve Francii.Tehdy se divize Das Reich připravovala k přesunu směrem na severovýchod,neboť měla zasáhnout na bojištích Normandie.Na pochodu měla za úkol zneškodnit partyzány v prostoru kolem obce Limoges.Zvlášť nebezpečná situace se vytvořila ve městě Tulle,které tlupy komunistických partyzánů prakticky obsadily a přitom zárove? odřízly od zásobování vojáky místní německé posádky,kterou tvořil III. prapor bezpečnostního pluku č.95.
Nebyla to žádná prvosledová jednotka.Úkolu vyčištění města od partyzánů se zhostila část pluku Der Fuhrer této divize.Zbavit se partyzánů,kteří se vojákům Wafen-SS ani zdaleka nemohli rovnat,nebylo obtížné.Když však Němci vstoupili do města,uviděli znetvořená těla asi čtyřiceti vojáků této posádky,které partyzáni zavraždili poté,co se jim vzdali.
Současně s těmito událostmi ve městě Tullu partyzáni unesli dva důstojníky téže divize,SS-Obersturmfuhrera Gerlacha a SS-Sturmbannfuhrera Kampfeho,kteří se vydali na cestu bez ozbrojeného doprovodu.

Kampfeho,jehož tělo se až do konce války nepodařilo najít,zastřelili,kdežto sám Gerlach utekl.Po návratu ke své jednotce podal o události zprávu veliteli pluku SS-Standartenfuhreru Stadlerovi.Uvedl,že při jedné příležitosti jej nepřítel zavezl do vsi,v níž poznal Oradour-sur-Glane.S úkolem prozkoumat situaci byl na místo odeslán SS-Sturmbannfuhrer Diekmann s rotou vojáků.
Ihned po příchodu nechal vesnici obklíčit,provedl zátah na obyvatelstvo a jal se na něm vykonat pomstu.Následným násilnostem padlo za oběť celkem 642 osob všech věkových kategorií a obou pohlaví.Ve 242 případech šlo o děti.Některé oběti byly na místě zastřeleny,jiné nahnány do stavení a v nich upáleny.
Když se Diekmann vrátil k jednotce a podal o akci hlášení,Stadler se jako jeho velitel velice rozlítil a událost okamžitě nahlásil veliteli divize SS-Brigadefuhrerovi Lammerdingovi se žádostí o uspořádání vojenského soudu.Brzy nato však Diekmann padl v boji a trestní stíhání proti němu bylo zastaveno.
?íká se,že Diekmann na cestě do Oradouru objevil německou jednotku zdravotní služby,kterou předtím přepadli partyzáni.Raněné prý povraždili a samotné zdravotníky připoutali k jejich vozidlu,které zapálili.Takto je vlastně zaživa upálili.
I kdyby byla tato událost pravdivá,dalo by se jí nastalou událost toliko vysvětlit,ne však ospravedlnit strašlivé Diekmannovo jednání v Oradouru.Nalezení zavražděných zdravotníků,které následovalo bezprostředně po ztrátě dvou důstojníků a zabití německých vojáků v Tulle,mohlo v Diekmannově případě sehrát roli onoho posledního podnětu,na jehož základě ztratil nervy,a svou nepříčetností pak způsobil smrt tolika nevinných lidí.

Image
SS-Brigadeführer Lammerding

Image
SS-Standartenführer Stadler

Image
SS-Sturmbannfuhrer Diekmann

Image
SS-Sturmbannführer Kampf


Image

Mapka Oradur

Image
Letecký pohled na OradurMěstečko je stále v tak samém stavu jak ho opustili jednotky SS ve 44.
Image

Image

Image
Image

Image
Image
Image


Monument na počest zavražděných Oradurskych dětí,žen a starců.

Image
Naposledy upravil Morybundus dne 21/12/2007, 03:16, celkově upraveno 1 krát
  
Charon
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 2/12/2007, 22:26  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Diekmann bol chory idiot.......ale zase na obranu SS Das Reich - chceli s nim vykonat sud, cize tento incident je vlastne vysledok jednej chorej mysle, ktorej sa dostala do ruk moc

...ale zase ako sme hovorili....nakoniec vo vojne hrabne kazdemu.


  
Morybundus
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 2/12/2007, 22:43  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Asi máš pravdu jak říká jeden nejmenovaný chlapík válka je vůl Sad


  
rudel
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 2/12/2007, 23:06  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Tak si to nakoniec úspešne dobojoval mory, foto fakt pekné.


  
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

Board Security

75391 blokovaných útoků
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group :: FI Theme :: Mody a Credit

[ Time: 0.1761s ][ Queries: 19 (0.0321s) ][ Debug on ]