Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Poll :: Myslíte si že je to možné??

Ano
100%
 100%  [ 10 ]
Ne
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 10

Autor Zpráva
David.58
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 18/1/2008, 23:05  Předmět:  Parašutista bez padáku Odpovědět s citátemDolůNahoru

Viděl jsem jen kousek jednoho dokumentu na satelitu,kde říkali něco tom že,nějaký pilot ve 2.světové vyskočil z bombardéru ve výšce asi "6400Km" bez padáku a prý to přežil jen s pár pohmoždinami,bohužel nevím přesně kolik jen sem to tam slyšel..Nevíte o tom taky něco nebo neslyšeli jste něco?? Wink

P.S.Je to i prý dokázaně nějak.. Shocked

Morybundus
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 19/1/2008, 01:27  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Já jsem také slyšel a pak i čet že jeden anglán vyskočil z letadla a dopadl přímo před německou hlídku.Přežil to a také měl jen pár pohmožděnin.Možná že jsme viděli stejný pořad Davide Wink

private_joker
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 19/1/2008, 01:36  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

no ja som počul a tiež podobných náhodách...len otázka je či v takej velkej výške nestratil vedomie

S.I.Gorgij
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 19/1/2008, 10:36  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

no ja som tiež počul o niečom takom ... a inak minule nedavno nejaka Češka dopadla na zem bez otvoreneho padaku, a mala nohu zlomenu či čo a ešte nejake pohmoždeniny ale prežila ... Very Happy ja padnut z 1. poschodia tak sa dochrámem dokonca života

hoblik
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 19/1/2008, 14:41  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Ono opravdu záleží, JAK a KAM ten dotyčný dopadne.
Já jsem zase opravdu jenom "zaslech" o několika dalších případech v Rusku - zimě. Tam se ne jeden, ale několik pilotů zachránilo tím, že vyskočilo z letadla a dopadlo do 2 - 3 m závějí. Myslím, že to možné je, ale o konkrétním případě bohužel nemohu referovat. Rolling Eyes

Morybundus
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 19/1/2008, 16:38  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Dost by mě zajímalo co se dotyčným v tu chvíli honilo hlavou Shocked

S.I.Gorgij
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 19/1/2008, 16:43  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Very Happy tos hlodel Mory ... počítam že neveriaci sa v okamžiku stali veriacimi ... ale ne no tak asi to musí byt ukreutne šialenstvo pokial vieš že sa rutiš obrovskou rýchlosťou k zemi a vieš že na 99% neprežiješ ...

Morybundus
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 19/1/2008, 16:53  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Já jsem optimista já bych věřil na 99% že přežiji Twisted Evil Smile Very Happy

Martas2411
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 19/1/2008, 18:12  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Pánové ,je to sice mimo vojenskou mísu,ale dne 26.1.1972 explodovalo ve vzduchu na severu Čech nad oblasti města Srbská Kamenice letadlo Jugoslávských aerolinek.Byl to stroj DC-9 a exploze byla ve výšce 11000 metru.Z 28 lidí přežila pád letadla z 11km tehdy 22letá letuška VESNA VULOVIČOV?.Spekulovalo se tehdy o bombě na palubě letadla ,nebo sestřelení ´prot. obranou.Tato sympatická paní měla štěstí .

koukněte na tento článek,je velice zajímavý
http://www.rozhlas.cz/brno/upozornujeme/_zprava/313588

DALŠÍ ČL?NEČEK O VESNĚ VULEVIČOVÉ A DOLE V ZELENÉM R?MEČKU JSOU PILOTI Z V?LKY ,KTE?Í P?EŽILI P?D SVÉHO STROJE .O VESNĚ JSEM VĚDĚL ,ALE NA TY PILOTY JSEM TED P?IŠEL N?HODOU.

http://images.google.cz/imgres?imgurl=http://i.idnes.cz/07/013/cl/JUP18b4fc_vesna.jpg&imgrefurl=http://ona.idnes.cz/letuska-vesna-spadla-z-nebe-u-decina-d6n-/ona_ony.asp%3Fc%3DA070129_105334_ona_ony_jup&h=246&w=328&sz=20&hl=cs&start=3&tbnid=HpvOXHn1ROzs3M:&tb

private_joker
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 19/1/2008, 18:38  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

o tom som čítal vraj prežila možno aj preto že bola v zadnej časti lietadla

Destroyman
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 21/1/2008, 10:06  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Chachá, Marťasi, ty mi to snad děláš naschvál! Mr. Green
To letadlo tenkrát žuchlo kousek od nás, tudíž se podělím o drby, který tady dodnes kolujou.
Říká se, že to byla akce ustašovců, který chtěli zabít jugoslávskýho prezidenta Tita, kterej tím letadlem snad měl letět. Ale jak to bylo doopravdy, a jestli v tom nemá prsty protivzdušná obrana, to dodnes nikdo nezjistil (možná nechtěl).
Faktem je, že trosky dopadly ve značným rozptylu, a protože se v oblasti nachází několik vesnic, je zázrak, že žádnýmu domorodci nic nespadlo na hlavu. BTW, když je v létě sucho, tak z Olešskýho rybníka dodnes čouhá motor.
Že ta letuška přežila je souhra neuvěřitelných shod náhod. První náhoda byla ta, že část letadla, kde byla, spadla na zalesněný svah, který náraz poněkud ztlumil. Další náhoda je ten zmiňovaný domorodec Bruno Henke, v článku uváděný jako "bývalý zdravotník". Ano, byl to zdravotník, ovšem za války a u wehrmachtu! No a protože byl na hromady mrtvol asi zvyklej, nepropadl panice a tuze dobře věděl, co s ní má dělat. A poslední náhoda byla ta, že se ta chuděra dostala na stůl právě doktoru Randovi. To byl údajně tehdá jeden z nejlepších chirurgů v republice, ale zapletl se do něčeho v roce 68 a komunisti ho vyhnali primářovat do českokamenickýho pidišpitálku, kterej vlastně nikdy nebyl nic jinýho, než taková lepší pohotovost (dnes je to léčebna dlouhodobě nemocných). Takže i kdyby spadla v Praze, lepšímu odborníkovi by se pod kudlu dostat nemohla.
Pro zajímavost ještě dodávám, že ta paní na místo svého znovuzrození přijela asi před deseti lety a znovu poděkovala svým zachráncům, i tomu Henkemu, kterej tenkrát ještě žil (možná ještě žije, to nevím).
Jo a ještě perlička - jeden podnikavec pojmenoval svůj penzión v Srbský Kamenici po ní - Penzión Vesna. To je on:

Image

No a tady je ta paní ve špitále

Image

Naposledy upravil Destroyman dne 6/7/2011, 09:03, celkově upraveno 3 krát

Martas2411
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 21/1/2008, 17:25  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Paráda,zase jsem o něco chytřejší Very Happy

private_joker
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 21/1/2008, 17:53  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

dobré postrehy Smile

Martas2411
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 6/7/2011, 08:59  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Takže jsem našel další štastlivce ,kteří přežili seskok bez padáku.

JOE HERMAN

Pilot bombardéru Handley Page Halifax,jeho bombardér byl sestřelen nad Německem a Herman nařídil posádce aby vyskočila.Dříve než si stihl vzít svůj padák ,tak bombardér explodoval a výbuch pilota vymrštil ven.Ve vzduchu se štastnou náhodou srazil s jedním členem posádky a to s Johnem Vivashem.Herman se ho chytil za nohy a Vivash ve stejnou dobu zatáhl .Herman měl obrovské štěsti že se Vivashuv padák otvíral pomalu a tím se mohl udržet,kdyby to škublo tak nevim ,nevim...
Oba se pak pod jedním padákem snesli dolů.

IVAN CHISOV

tento sovětský poručík si volný pád ze 6700 metrů odbyl se vším všudy.

Chisov sloužil na sovětském bombardéru Iljušin Il 4.V lednu 1942 na jejich stroj zaútočil roj němekých Me 109.Následovalvzdušný boj ve kterém bylo sovětské letadlo poškozeno.Chisov vyskočil ,ale kvůli německým stíhačům měl strach otevřít padák.Chisov plánoval že padák otevře až těsně nad zemí.Bohužel ,kvůli velké výšce a rychlosti pádu ,která se pohybovala až 240 km/h ztratil vědomí.V plné rychlosti dopadl na okraj hustě zasněžené stráně, po jejimž okraji se svezl dolů.Chisov jako zázrakem vyvázl pouze s lehce poraněnou páteří a naštípnutou pánví.Uzdravil se velice rychle,za tři měsíce se vrátil do služby jako letecký instruktor.

NICHOLAS ALKEMADE
(1923-1987)
Dalším štastlivcem který přežil volný pád z 5000 metrů byl britský seržant Nicholas Stephen Alkemade.Alkemade sloužil jako zadní střelec u 115.peruti RAF na bombardéru Avro Lancaster přezdívaného "S for Sugar".24.dubna 1944 se bobardér vracel z náletu na Berlín,kterého se kromě tohoto bombardéru zúčastnilo na 300 dalsších letadel.Při zpáteční cestě zaůtočil na bombardér německý stíhač Junkers 88.Bombardér dostal zásah a v plamenech padal k zemi.Při útoku byl však seržantův padák poškozen a tak se seržant ocitl v kritické situaci.Buď zůstane v letadle a uhoří ,anebo vyskočí .Seržant zvolil druhou možnost a vyskočil.Padal z výšky 5500 metů při dopadu na zem ho zbrzdily zasněžené větve borovic a silná vrstva sněhu pod stromy.To mu zachránilo život.Po dopadu zjistil ,že se mu vlastně nic nestalo ,až na vymknutý kotník.V lese ho ale zatkli Němci a zbytek války strávil v zajateckém táboře.

ALAN MAGEE
(1919-2003)
Tento letec sloužil jako střelec na B 17 přezdívaného "Snap,Crackle,and Pop".Magee přežil volný pád téměř ze 7000 metrů.

3.ledna 1943 se Magge vydal na svou 7-dmou bombardovací misi.V blízkosti francouzského Saint -Nazaire ,napadly B 17 německé stíhačky a ustřelili bombardéru kus pravého křídla.Letoun se dostal do vývrtky a padal k zemi.Magee byl při útoku zraněn,ale přesto se mu podařilo najít padák,jemže zjistil že je poškozený a tak vyskočil bez něj.V důsledku zranění a i velké výšky ztratil vědomí.Tento letec proletěl při dopadu skleněnou střechou nádraží v Saint - Nazaire.Měl několik zlomených kostí,potlučený nos ,zraněné oko,plíce ledviny,téměř odtrženou ruku a v sobě 28 střepin.I tento letec se stal válečným zajatcem.Po válce se vrátil k létání a pracoval jako pilot.

Tak i takové zátraky se dějí
Cool Cool Cool Cool

Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma